Wersja do druku

Udostępnij

Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie (MOCAK) w ramach Krakowskich Reminiscencji Teatralnych zaprasza na panel dyskusyjny Polski Tanztheater?Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 9 października, o godz. 12:00.O tym, jak zmienia się w Polsce myślenie o tańcu i jak wpływa ono na choreograficzną praktykę, rozmawiać będą:Anna Królica – historyczka i krytyczka tańca, autorka ukazującej się właśnie książkiSztuka do odkrycia. Szkice o polskim tańcuRafał Dziemidok – tancerz, choreograf, performer, współtwórca Grupy KONCENTRAT;Wojtek Ziemilski – reżyser teatralny i artysta wizualny, twórca m.in. spektakli Mała narracja i Prolog.Spotkanie poprowadzi: Witold Mrozek (Instytut Muzyki i Tańca).

Punktem wyjścia do dyskusji będzie teza z ksiązki Anny Królicy, w myśl której coraz popularniejsze zjawisko „teatru tańca” oznacza w Polsce coś zupełnie innego, niż niemieckie słowo Tanztheater. Polski taniec teatralny ma swoją specyficzną genezę, opiera się na innych jakościach – a i jego „teatralność” ma inny charakter, niż czerpiący garściami z Brechta zespół z Wuppertalu. Pojawiło się nowe pokolenie współczesnych polskich tancerzy i choreografów, dla których „teatr tańca” nie jest podstawowym punktem odniesienia.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close