Wersja do druku

Udostępnij

Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie zaprasza w piątek 13 stycznia o godz. 19.00 do Małopolskiego Ogrodu Sztuki (ul. Rajska 12) na premierę spektaklu Obóz Katarakta w reżyserii i choreografii Dominiki Knapik. Jest to spektakl ruchowy inspirowany słynnym opowiadaniem amerykańskiej pisarki Jane Bowles. Bowles napisała opowiadanie w trakcie swojego pobytu w Maroko, tekst ukazał się w 1949 roku w magazynie „Harpers Bazaar”.

 

Główna bohaterka Harriet, jest jak holenderski artysta Bas Jan Ader, który w 1975 roku zaginął bez śladu podczas własnego performansu. Próbował wówczas przepłynąć Atlantyk jednoosobową łodzią żaglową. Harriet również oddala się od znanego i bezpiecznego lądu. Jej Atlantykiem jest Obóz katarakta – miejsce cudownego zniknięcia.

 

Nie możesz przebywać na zewnątrz częściej niż w domu. Jeśli zaczniesz tak robić, to jak będzie wyglądał twój dom? Gdzie zamieszkasz? Skąd wyjdziesz na podwórko, jeśli twój dom będzie podwórkiem? Będziesz siedziała/siedział cały czas na zewnątrz, myśląc, że znajdujesz się w środku?!

 

 

Reżyserii spektaklu podjęła się Dominika Knapik – niezwykle ceniona choreografka, tancerka oraz aktorka, która w 2015 roku była nominowana do „Paszportów POLTYKI”.

 

Kolejne prezentacje zaplanowane są w dniach 14, 17-18 stycznia, a także w lutym i marcu 2017.

 

 

reżyseria i choreografia: Dominika Knapik

dramaturgia/scenariusz: Łukasz Wojtysko

muzyka: Tomek Kowalski

scenografia: Michał Budny

kostiumy: Hanka Podraza

reżyseria: świateł Jacqueline Sobiszewski

asystent reżysera: Magdalena Urbańska

 

 

Obsada:

 

Harriet: Aleksandra Cwen

Sadie: Agnieszka Kościelniak

Evelyn: Bożena Adamek

Bert: Dominik Stroka (gościnnie)

Indianin: Jerzy Światłoń

Beryl: Małgorzata Haduch (gościnnie)

 

 

Teatr im. Juliusza Słowackiego - logo 2016 (miniaturka)  MOS - logo 2016 (miniaturka)

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close