Wersja do druku

Udostępnij

Festiwal Tańca Współczesnego SPACER to międzynarodowe wydarzenie taneczne obejmujące warsztaty tańca (CIAŁOWANIE), prezentacje spektakli z Polski i zagranicy oraz wydarzenia towarzyszące takie jak happeningi, pokazy filmów, jamy. Skierowany jest do szerokiego grona odbiorców zainteresowanych tańcem i teatrem, zarówno praktyków, jak i teoretyków oraz entuzjastów. Festiwal jest wydarzeniem cyklicznym, odbywa się od 2012 roku w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie. Wydarzenia prezentowane są na scenach NCK, a także w nieteatralnych przestrzeniach, na świeżym powietrzu oraz w instytucjach i miejscach partnerskich.

Organizatorem SPACER-u jest Krakowskie Centrum Choreograficzne – Nowohuckie Centrum Kultury. W tym roku SPACER odbędzie się w dniach 30 kwietnia-3 maja.

 

W tym roku warsztaty, czyli CIAŁOWANIE poprowadzą znakomici tancerze i choreografowie: Laura Aris Alvarez (po raz pierwszy z warsztatami w Polsce!), Uri Ivgi, Johan Greben i Wojciech Mochniej. Uczestnicy warsztatów poruszać się będą w technikach tańca współczesnego, modern, tańca fizycznego i klasycznego, poznają również techniki partnerowań oraz repertuar duetu Ivg i & Greben.

 

Program festiwalu obejmuje prezentacje spektakli i wydarzenia towarzyszące:

 

spektakl dyplomowy studentów IV roku Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, Working Title Ego, chor. Jens van Daele

W&M PHYSICAL THEATRE, Waiting Rooms in Heaven, chor. Wojciech Mochniej i Melissa Monteros

– WM2 DANCE Co., FALLING (cz. I FALLING, chor. Wojciech Mochniej; cz. II WHAT MADE US FLY, chor. Oriana Pagnotta; cz. III (…. …. …), chor. Helen Husak)

– What Is Written Dance Company, UnSettled, chor. Jean-Pierre, Viviana Rocha

Teatr Tańca Zawirowania, Out in the line up, chor. Nadar Rosano

C&C Company, Maria Addolorata, chor. Carlo Massari i Chiara Taviani

Teatr Tańca DF, Ciało limbiczne, chor. Jacek Owczarek

Laura Aris Alvarez, Open wound, chor. Laura Aris Alvarez

Grupa Wokół Centrum, Makia, chor. Agata Syrek

film Here After, reż. Wim Vandekeybus

happening artystyczny

spektakl grupy RH+, unLIMITed – chor. Hyun Kim

 

Film promocyjny festiwalu SPACER

 

Więcej informacji:

 

http://festiwalspacer.pl/

https://www.facebook.com/festiwalspacer

http://kcc.nck.krakow.pl/

https://www.facebook.com/kcc.nck

 

 Logo Krakowskie Centrum Choreograficzne (miniaturka)Logo Nowohuckie Centrum Kultury (miniaturka)Logo Spacer (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close