Wersja do druku

Udostępnij

 W dniach 1-4 maja 2014 Krakowskie Centrum Choreograficze, Nowohuckie Centrum Kultury i Stowarzyszenie Krakowski Teatr Tańca zapraszają na Festiwal Tańca Współczesnego SPACER 2014. Festiwal SPACER to cykliczny festiwal odbywający się zawsze w długi weekend majowy. Organizatorzy Festiwalu stawiają na różnorodność, bez akcentowania jednego nurtu czy kierunku w polskim tańcu. Tak konstruowany program pozwala szerokiej publiczności uczestniczyć w estetycznej i formalnej konfrontacji artystów sztuki tańca. To wydarzenie skoncentrowane wokół różnych form polskiego tańca współczesnego. Festiwal obejmuje prezentację spektakli, ale także projekcje filmów, wykłady, odczyty naukowe, warsztaty taneczne. Stanowi również przestrzeń wymiany doświadczeń uznanych choreografów, działających na scenie od wielu lat i młodych, utalentowanych artystów, stojących na początku swojej choreograficznej drogi. 

 

Walorem tegorocznego programu Festiwalu jest zróżnicowanie formalne i estetyczne zaproszonych spektakli. Obok choreografów z dużym doświadczeniem, o ukształtowanym charakterze twórczym pokazane zostaną spektakle twórców młodych i poszukujących. Obok tradycyjnych spektakli teatru tańca w programie znajdują się również działania performatywne i instalacje. W programie głównym pokazane zostaną spektakle Kieleckiego Teatru Tańca, Krakowskiego Teatru Tańca, Teatr Chorea, Macieja Kuźmińskiego, jak również pierwsza tegoroczny spektakl przygotowany w ramach programu „Rezydencja/Premiera” w Klubie Żak w Gdańsku – trio Zrabowali mi składaka (Daniela Komędera, Katarzyna Kania, Piotr Stanek). Po prezentacjach odbywać się będą rozmowy z artystami.

 

Wśród wydarzeń towarzyszących obok promocji najnowszej książki Anny Królicy, znalazły się wystawa fotografii BodyArtGallery oraz pokaz coachingu, który z wybranymi tancerzami poprowadzi Thomas Steyaert.

 

 

CIAŁOWANIE NA SPACERZE to warsztaty tańca współczesnego, towarzyszące Festiwalowi. W tym roku ciałują Natalia Iwaniec (GaGa), Wojciech Mochniej (organic dance technique) i Thomas Steyaert (taniec fizyczny/ „tu i teraz”), który poprowadzi także coaching.

 

 

HARMONOGRAM FESTIWALU

 

Bilety:

Spektakle: 30 zł

Wydarzenia towarzyszące: wstęp wolny

 

Rezerwacje:

Biuro Organizacji Widowni

phone: 12 644 24 81, 518 766 738

e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl

 

www.festiwalspacer.pl

www.facebook.com/festiwalspacer

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close