Wersja do druku

Udostępnij

Dziś rozpoczyna się w dniach II edycja Akademii Barokowej, która potrwa do czerwca 2013. Wydarzenie to organizowane jest przez Balet Dworski „Cracovia Danza” we współpracy z francuską Académies des Saisons de Sablé Zespołu „l’Eventail”. Wieczór inauguracyjny Taniec i afekt odbędzie się o godz. 18.00 (wymagana rezerwacja wejściówek) w Pałacu Biskupa Erazma Ciołka – Oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie. Na pierwszą część wieczoru złoży się wykład połączony z recitalem klawesynowym U. Bartkiewicz,w drugiej na prezentację form tanecznych w muzyce klawesynowej w wykonaniu J. Soleckiej połączoną z występem wokalnym K. Wiwer.

Akademia Barokowa bejmuje zajęcia szkoleniowe prowadzone przez specjalistkę tańca barokowego Marie-Geneviève Massé (Francja) w Willi Decjusza, przeznaczone m.in. dla zawodowych tancerzy, pedagogów tańca. Szkolenie uzupełnione będzie otwartymi prezentacjami w Instytucie Francuskim w Krakowie: projekcją filmu z repertuaru Zespołu Tańca Barokowego „l’Eventail” połączoną z komentarzem Marie-Geneviève Massé (27 czerwca, godz.19.00) oraz wykładem Anny Chachulskiej pt. Barok w sztuce i kulturze muzycznej Dworu Wazów (29 czerwca, godz. 11.00). Zajęcia zakończą się gościnnym pokazem uczestników warsztatów dla publiczności (30 czerwca.). Będzie to wydarzenie towarzyszące spektaklowi Balet o kawie Baletu Dworskiego „Cracovia Danza” do muzyki J. S. Bacha w Teatrze Ludowym.

Harmonogram do pobrania

Patronat Honorowy: Konsul Generalny Francji, Dyrektor Instytutu Francuskiego w Krakowie, Alexis Chahtahtinsky.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Organizator: Balet Dworski „Cracovia Danza” – Miejska Instytucja Kultury w Krakowie

Partnerzy: Académie de Saison Sablé Zespołu „l’Eventail”, Instytut Francuski w Krakowie, Stowarzyszenie Willa Decjusza, Pałac Biskupa Erazma Ciołka – Oddział Muzeum Narodowego w Krakowie, Fundacja „Ardente Sole”

Patroni medialni: TVP Kraków, „Dziennik Polski” , portal taniecPOLSKApl, Współpraca redakcyjna: Miesięcznik „Karnet”, RMF Classic

Więcej na stronie www.cracoviadanza.pl w zakładce Akademia Barokowa.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close