Wersja do druku

Udostępnij

W sobotę 9 marca 2013 w Małopolskim Ogrodzie Sztuki rozpocznie się I edycja Festiwalu Tańca Współczesnego „KRoki”. Jak mówią kuratorki festiwalu Katarzyna Bester i Jadwiga Majewska, to jedno z nielicznych w Polsce wydarzeń tanecznych otwartych dla szerokiej publiczności. „Pragniemy pokazać różnorodność współczesnych form tańca teatralnego: od intymnych solowych wystąpień artystów, będących niejednokrotnie choreografami i wykonawcami swoich projektów, po zbiorowy wysiłek zespołów, tworzących bogate spektakle.” W sobotę, 9 marca będzie można zobaczyć spektakl Tomasza Bazana Station de Corps, a w niedzielę, 10 marca – spektakle: Iwony Olszowskiej Spacer i Małgorzaty Haduch Zona Segura oraz film ze spektaklu Teatru Amareya Pusty Dom. Festiwal potrwa do 16 marca. Portal taniecPOLSKA.pl patronuje wydarzeniu.

Tomasz Bazan, Station de Corps

Tomasz Bazan:„Tańczę tutaj dla Ciebie. To moja stacja. Jestem pewien, że istnieje taka możliwość spotkania się na tej stacji. Na tej stacji jest tylko jedna zasada: musisz udowodnić że tańczysz dla mnie – zrobisz wszystko aby mnie przekonać – nawet gdybyś musiał potraktować swoje ciało jako pojemnik nie bacząc na jego zniszczenie. Jeśli to się stanie – wtedy spotkamy się i zawrzemy umowę – ja zatańczę dla Ciebie. Gdyby jednak Ci się nie udało będziemy musieli się rozstać – wtedy ja zabieram to co dałeś.Próby kontaktu z drugim człowiekiem. Próba uchwycenia zmian, które zachodzą w nas w wyniku tego.”


Teatr Amareya, Pusty Dom

Pusty domto próba oswajania przestrzeni krajobrazu po stracie, opowieść o znikających punktach oparcia i dogasającym płomieniu życia. Dom to nie tylko miejsce, ale także wewnętrzne poczucie bezpieczeństwa, poczucie godności, zakorzenienia w świecie, kontaktu ze sobą, swoim ciałem i jego historią. Moment straty, w którym nasz dom przestaje istnieć, wyznacza przełom. To początek powolnego poszukiwania sensu i zapełniania pustki. Ciało, wzruszone i bezbronne, rozpięte między lękiem a potrzebą miłości, dryfuje szukając sensu samego siebie w spotkaniu z innym ciałem.


W sobotę, 9 marca, o godzinie 18.00 odbędzie się rónież wernisaż wystawy fotografii towarzyszącej festiwalowi – Urban flowers Marty Ankiersztejn. Autorka: Jako bohaterów swojej opowieści wybrałam warszawskich tancerzy, którzy mieli za zadanie odnaleźć się w zaproponowanych przeze mnie przestrzeniach. Głównie za sprawą improwizacji szukaliśmy harmonii ciała i przestrzeni. Tancerze, których identyfikujemy z ruchem i dynamiką, na tych zdjęciach pozostają jedynie jednym z elementów obrazu. Swoim bezruchem zdają się opanowywać chaos.


Bilety na spektakle i warsztaty oraz bezpłatne wejściówki na pokazy filmowe są dostępne w kasie Teatru im. Juliusza Słowackiego, pl. Św. Ducha 1. tel. 12424 45 28 ina 2 godziny przed spektaklem wkasie Małopolskiego Ogrodu Sztuki, ul. Rajska 12 • Ceny biletów – 25 i 35 zł normalne, 20 i 30 zł ulgowe. Karnety – 200 zł normalny, 160 zł ulgowy • Warsztaty Williama Goldsteina – 50 zł • Opcja 3+ przy zakupie biletów na trzy lub więcej spektakli cena ulgowa. Wejściówki na bezpłatne wydarzenia do odebrania wkasie Teatru im. Juliusza Słowackiego lub na 2 godziny przez projekcją wkasie MOS.
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close