Wersja do druku

Udostępnij

16 marca 2013 o godzinie 19.00, w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży, w ramach Sceny Tańca Współczesnego, odbędzie się premiera spektaklu absolwentów Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu Meblościanka w reżyserii Błażeja Peszka. Jest sześć postaci – każda monologuje, czasem wchodzą sobie w słowo. Dyskurs na dyskursie. Każda z postaci jest trochę poza, wręcz subwersywna: Wróżka, bo wie wszystko. Czas, bo mu się nie spieszy. Piroman, bo niesie kaganek. Piosenkarka, bo śpiewa, że będzie zawsze. Pisarka, bo nie tonie. I przede wszystkim Meblościanka – bo wielopółkowa, przez co ma szanse łączyć pokolenia. Twórcy starają się o pozyskanie funduszy na dokończenie produkcji poprzez portal croudfundingowy www.wspieramkulture.pl.

Na półkach MEBLOśCIANKI złożonej przez Błażej Peszka zobaczymy sześciu aktorów teatru tańca. Magdalenę Fejdasz, Natalię Dinges, Paulinę Jóżwicką, Paulinę Giwer, Jakuba Krawczyka i Roberta Jerzego Wasiewicza.

Artyści: „Naszym celem było stworzenie pełnowymiarowej profesjonalnej produkcji zarówno pod względem artystycznym jak i organizacyjnym, którą będziemy mogli prezentować na scenach teatralnych w Polsce. Wychodząc na przeciw obecnej sytuacji polityczno – ekonomicznej teatru realizujemy własny autorski spektakl korzystając z wiedzy i doświadczenia wyniesionego ze szkoły, międzynarodowych projektów, pracy w zawodowym teatrze oraz w filmie. Wsparcie finansowe chcemy wykorzystać na stworzenie kostiumów, scenografii i pokrycie kosztów związanych z premierą. Dziękujemy wszystkim, którzy wspomogą nasz projekt najmniejszą chociaż kwotą.”

reżyseria: Błażej Peszek

choreografia i wykonanie: Natalia Dinges, Magdalena Fejdasz, Paulina Giwer, Paulina Jóźwicka, JakubKrawczyk, Robert Jerzy Wasiewicz

tekst: Paulina Danecka, Tomasz Jękot

muzyka: Michał Paduch

scenografia i kostiumy: Szymon Durek

bilety: 20 zł,rezerwacja: 12 430 50 90


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close