Dominika Wiak zaprasza na premierę swojego solowego spektaklu pt. MISSPIECE. Odbędzie się ona 29 kwietnia o godz. 19.00 w Krakowskim Centrum Choreograficznym – Nowohuckim Centrum Kultury.

Wersja do druku

Udostępnij

O spektaklu:

Kogo nie słychać?

Jak pisze Rebecca Solnit w Matce wszystkich pytań, historia milczenia jest kluczem do historii kobiet. MISSPIECE to osobisty proces szukania własnego głosu i własnego miejsca w świecie zdefiniowanych ról społecznych, binarnych podziałów, tworzonych przez mężczyzn masterpieces. Próba rozszczelnienia kanonu i odnajdywania w nim herstorii. Odkrywanie emancypacyjnego potencjału w muzyce house – przestrzeni manifestacji kobiecego głosu oraz w ciele, będącym w ciągłym ruchu, tworzącym i przetwarzającym.

W MISSPIECE ciało jest zarazem schronem uciszanego głosu, jak i źródłem jego wydobycia.

Dominika Wiak: tancerka, performerka, choreografka. Absolwentka Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu, Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Do jej ostatnich produkcji należy Sticky Fingers Club tworzony kolektywnie z Moniką Witkowską, Danielą Komęderą-Miśkiewicz i Dominikiem Więckiem oraz MANHATTAN współtworzony z Danielą Komęderą-Miśkiewicz. Współpracowała m.in. z Narodowym Teatrem Starym w Krakowie, Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Teatrem Śląskim w Katowicach, Teatrem ROZBARK. Brała udział między innymi w spektaklach Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego (chor. Dominika Knapik), Jakuba Lewandowskiego, Eryka Makohona, Sylwii Hefczyńskiej-Lewandowskiej, Macieja Kuźmińskiego, Radosława Rychcika , Magdaleny Piekorz, Quana Bui Ngoc. Występowała m.in. w: Szwecji, Chinach, Gruzji, Holandii, Austrii i Ukrainie oraz we Włoszech. Dwukrotnie uczestniczyła w projekcie badawczym tańca w Chinach. Jest dwukrotną stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Prezydenta Miasta Krakowa. Obecnie współpracuje z Krakowskim Centrum Choreograficznym.

Realizatorzy:

Choreografia, wykonanie: Dominika Wiak
Dramaturgia: Marcin Miętus
Muzyka: Rafał Ryterski, Aleksander Wnuk (na żywo)
Reżyseria światła: Klaudyna Schubert
Produkcja: Krakowskie Centrum Choreograficzne – Nowohuckie Centrum Kultury, Fundusz Popierania Twórczości ZAiKS
Zdjęcia promocyjne: Klaudyna Schubert

Więcej informacji o Artystce: link
Więcej o spektaklu: link

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close