Wersja do druku

Udostępnij

W niedzielę 10 czerwca o godz. 19.00 Teatr Tańca DF w Krakowie zaprasza do Nowohuckiego Centrum Kultury (al. Jana Pawła II 232) na spektakl LULILULILAJKA w reżyserii i choreografii Katarzyny Skawińskiej. Przedstawienie jest jako zwieńczeniem projektu Planeta Taniec, prowadzonego przez Stowarzyszenie Teatr Tańca DF od września 2011 i mającego na celu podjęcie wyzwania tworzenia spektakli teatru tańca dla dzieci. Spektakl jest wynikiem wielomiesięcznej pracy dzieci oraz dorosłych tancerzy.Ta współpraca pozwoliła na rozwinięcie wyobraźni i pamięci ruchowej najmłodszych, udoskonalenie umiejętności pracy z własnym ciałem oraz poznanie możliwości improwizacyjnych. Również dla dorosłych było to zupełnie nowe doświadczenie, które pokazało nowe kierunki pracy i rozwoju tancerza.W przedstawieniu wspólnie biorą udział dzieci i artyści Teatru Tańca DF.

LULILULILAJKA
czyli sen, który być może wcale się nie przyśnił


Luli-luli-laj. Taniec i teatr – podwójnie, dwoiście. Są mali i duzi. A to dopiero początek. Bo sen, nawet dobry, bywa nieco straszny. Stworzony tańcem świat jest bardzo zmysłowy. Wybujały jak dziecięca wyobraźnia, intensywny w barwach i dźwiękach. Zmienny, zaskakujący ruch tancerzy jest wędrówką, ilustracją sennych wizji.

W zwariowanym świecie baśni i snu swoje miejsce odnajduje to, co osobliwe i niezrozumiałe, zakazane i nieosiągalne. Doświadczamy rzeczywistych lęków i pragnień. Sen to scena, na której symbolicznie może rozegrać się walka dobra ze złem. W śnie do głosu dochodzi to, co w realnym świecie rozbija się o bariery i ograniczenia. Sen jest nieograniczony w środkach wyrazu, podobnie jak teatr. Wehikuł wyobraźni zaprasza w podróż w poszukiwaniu tego, co ważne. W sennej mieszance zmysłów i znaczeń, jak w tyglu alchemika, dokonuje się oczyszczenie i uszlachetnienie serca. Fantazjowanie o tym, co odległe i niedostępne pomaga odnaleźć prawdę o tym, co bliskie i moje własne.

Czas się obudzić, a potem już tylko jak w prawdziwej bajce żyć długo i szczęśliwie.

Katarzyna Badura-Kozak

O projekcie PLANETA TANIEC


Stowarzyszenie Teatr Tańca DF postanowiło podjąć wyzwanie rzucone środowisku polskich choreografów i tancerzy przez krytyczkę teatralną Panią Ewę Obrębowską-Piasecką tworzenia spektakli teatru tańca dla dzieci. Teatru tańca w szerokim znaczeniu jako przedstawienia teatralnego z tańcem współczesnym w roli głównej, z elementami teatru ruchu i gestu, znaczącą rolą rekwizytów, dekoracji, kostiumów i świateł. Projekt Dworku Białoprądnickiego i Teatru Tańca DF pomyślany został na zasadzie zajęć warsztatowych, podczas których dzieci we współpracy z dorosłymi tancerzami rozwijały wyobraźnię i pamięć ruchową, poznawały kierunki i poziomy ruchu, rozwijały umiejętność panowania nad ciałem, współpracy z rytmem, reagowania na dźwięk, umiejętność improwizacji oraz improwizacji w kontakcie.Podsumowaniem całorocznej pracy w ramach Planety Taniec jest spektakl w konwencji teatru tańca, w którym obok dzieci biorą udział tancerze Teatru Tańca DF.

Katarzyna Badura-Kozak

LULILULILAJKA

reżyseria i choreografia: Katarzyna Skawińska
współpraca choreograficzna: Alicja Paleta, Magdalena Śmigasiewicz
muzyka: René Aubry, Bruno Coulais
scenografia: Andrzej Górnisiewicz, Grzegorz Skawiński
kostiumy: Katarzyna Skawińska
charakteryzacja: Barbara Wojas
animacje: Filip Wańtuch
reżyseria świateł: Artur Oczkowski
nagłośnienie: Artur Zapotoczny
realizacja nagrań muzycznych: Dariusz Helak
oprawa graficzna: Magdalena Konik, Karolina Mika
koordynacja projektu „Planeta Taniec”: Katarzyna Badura-Kozak
współpraca: Barbara Wysoczańska, Monika Szylar, Karolina Mika
opieka artystyczna nad projektem „Planeta Taniec”: Katarzyna Skawińska
tańczą:
Joanna Lichorowicz, Alicja Paleta, Magdalena Śmigasiewicz, Barbara Wysoczańska
Karol Badura i Dominika Prawda
Jakub Bem i Karolina Mika
Joanna Cęcek i Małgorzata Ogórek
Zuzanna Chmielowska i Magdalena Szuflita
Roksana Hybel i Małgorzata Kołcz
Julia Hausner i Katarzyna Kusakin
Sandra Floryańska i Aneta Gruszczyk
Agnieszka Jasińska i Ewelina Rudowska
Maja Majerska i Aleksandra Rak
Wiktor Mięsowski i Anna Majerczyk
Sandra Rosa i Magdalena Ciask
Emilly Tylka-Suleja i Monika Szylar
Dominika Tokarska i Monika Zamojska

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close