Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 29-30 maja o godz. 18.30 Opera Krakowska (ul. Lubicz 48) zaprasza na premierę widowiska baletoweego Emocje. Przedstawienie składa się z kilku części, których autorami są znani polscy choreografowie: Violetta Suska, Katarzyna Aleksander-Kmieć i Jacek Tyski. Violetta Suska wielokrotnie pracowała z baletem Opery Krakowskiej, przygotowując m.in. premierę spektaklu Mały Lord Steve’a Markwicka oraz liczne miniatury taneczne prezentowane m.in. na gali baletowej Grand Pas…!.  Katarzyna Aleksander-Kmieć jest autorką choreografii m.in. do Barona cygańskiego Johanna Straussa, Ariadny na Naxos Richarda Straussa i Miłości do trzech pomarańczy Siergieja Prokofiewa. Jacek Tyski natomiast spotyka się z baletem Opery Krakowskiej po raz pierwszy. Spektakl opowie językiem tańca o emocjach, uczuciach i relacjach międzyludzkich.

 

W pierwszej części (chor. Katarzyna Aleksander-Kmieć), przesycona atmosferą kontemplacji i subtelną metafizyką muzyka Arvo Pärta (Mirror in a mirror), stała się inspiracją dla intymnej choreografii. Mirror in a mirror to emocje  człowieka stającego twarzą
w twarz z samym sobą, w chwili gdy należy zdecydować, czy pozostać tu gdzie się jest, czy wykonać kolejny krok. W drugiej części (chor. Violetta Suska)  zatytułowanej …gdzie tkwią nagie gwiazdy… z muzyką Johannesa Brahmsa (fragmenty Koncertu na skrzypce D-dur, Sonaty na skrzypce G-dur, Serenady no. 2 oraz Intermezzo A-dur op. 118) zobaczymy kilka miniatur baletowych, opowiadających o samotności, namiętności, żałobie i trudnych wyborach miłosnych. Część trzecia (chor. Jacek Tyski) Uwertura Żołnierza do muzyki Piotra Czajkowskiego (Uwertura-fantazja „Romeo i Julia”), to ekspresyjna, pełną napięcia historia walki dwóch mężczyzn o ukochaną. W ostatniej części (chor. Katarzyna Aleksander-Kmieć) …z niezapisanego dziennika… do muzyki Krzysztofa Pendereckiego (III Kwartet Smyczkowy) zobaczymy zilustrowane tańcem intymne relacje i więzi międzyludzkie.

 

Wystąpią soliści Baletu Opery Krakowskiej: Agnieszka Chlebowska, Gabriela Kubacka, Mizuki Kurosawa, Robert Kędziński, Yauheni Raukuts, Yauheni Yatskievich, Dzmitry Prokharau oraz Zespół.

 

Scenografię i kostiumy do spektaklu projektuje Anna Sekuła.

 

Choreografia: Katarzyna Aleksander-Kmieć, Violetta Suska, Jacek Tyski
Scenografia i kostiumy: Anna Sekuła
Reżyseria światła: Marcin Nogas

Asystenci choreografa: Elena Korpusenko, Victor Korpusenko
Inspicjent: Justyna Jarocka-Lejzak, Magdalena Wąsowska

 

 

Rezerwacja
tel. +48 12 296 62 62 (63)

bilety@opera.krakow.pl  

 

www.opera.krakow.pl

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close