Wersja do druku

Udostępnij

W sobotę 12 maja o godz. 19.00 w ramach Sceny Tańca Współczesnego MŁODYCH w Krakowie (Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży, ul. Wietora 13/15) odbędzie się premiera zespołu W84IT zatytułowana between sleep and awake. W84IT to zespół tancerzy, dla których taniec jest pasją i sposobem na życie. Specjalizują się głównie w tańcu jazzowym i hip-hopie, ale taniec klasyczny czy współczesny również nie są im obce. To m.in. absolwenci Instruktorskiego Studium Tanecznego z zakresu tańca jazzowego, absolwentki Szkoły Baletowej w Krakowie, uczestnicy licznych warsztatów, pedagodzy. Każdy z tancerzy prezentuje swój indywidualny styl, co owocuje różnorodnością choreografii grupy angażującej swój zapał we wspólne procesy twórcze od 2009 roku. W skład zespołu wchodzą: Karolina Czernoch, Tomasz Gandzel, Natalia Kubica, Małgorzata Topolska, Ewa Urbanek. W ramach wieczoru zaprezentowane zostaną etiudy członków zespołu.

O wieczorze:

You know that place between sleep and awake, the place where you can still remember dreaming?, J.M. Barrie, Peter Pan

Między jawą a snem, tam gdzie rzeczywistość przenika się z wyobraźnią, tam gdzie wędrówka myśli i ruch świadomości wywołują w nas poczucie niespójności i dezintegracji. Tam, zawieszeni między przytłaczającą doraźnością a światem pozaracjonalności jesteśmy zdolni postrzegać więcej, odczuwać bardziej. Tam pragnienia, lęki, rozterki, niezdefiniowane i abstrakcyjne niepokoje zepchnięte w najgłębsze zakamarki umysłu przybierają kształty i kolory. Tam nieopisywalna niezwykłość i pośpieszna, bezsilna codzienność jednoczą się w Marzenie. Tam spotykamy siebie.

Podszepty świtu
muzyka: Oh land White nights
choreografia: zespół

So fast
Muzyka: Emmy Rossum, Beatmakin Troopa
choreografia: Karolina Czernoch

Rekrutacja
muzyka: Lykke Li I’m good, I’m gone
choreografia: zespół

W gąszczu myśli zaplątanych
muzyka: Emma Louise Jungle
choreografia: Małgorzata Topolska

Express
muzyka: Christina Aguilera Express
choreografia: Karolina Czernoch

Nocturn – wariacja dyplomowa Małgorzaty Topolskiej ze Szkoły Baletowej
w Krakowie
muzyka: Fryderyk Chopin
opracowanie pedagogiczne: Marta Mirocka

Cichy Krzyk
muzyka: Selah Sue This World
choreografia: Natalia Kubica

Incepcja
muzyka: Cracks (Flux Pavillion Remix) Freestylers feat. Belle Humble; Wildfire – Sbtrkt; Moon theory (Punks Jump Up Remix) – Miami
choreografia: Tomasz Gandzel

Cienie podświadomości
muzyka: Aura Dione Glass Bone Crash, Nneka Heartbeat
choreografia: Ewa Urbanek

czas spektaklu: 60 min
zaśpiewa: Adrianna Kućmierz
reżyseria i montaż projekcji: Monika Bysina

Więcej informacji o zespole: www.wix.com/w84itcrew/w84it;

www.facebook.com/W84IT

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close