Balet Cracovia Danza zaprasza na prezentację spektaklu W starym kinie w Muzeum Narodowym w Krakowie, która odbędzie się 13 listopada 2022 roku o godz. 19.00. Pokaz towarzyszy wystawie Nowy początek. Modernizm w II RP.

Wersja do druku

Udostępnij

Balet Cracovia Danza zaprezentuje spektakl W starym kinie, oparty na piosenkach i utworach z lat dwudziestych i trzydziestych ubiegłego stulecia, będący dopełnieniem wystawy.

O spektaklu:

Lata 20. i lata 30. zeszłego wieku to dla Polski czas niezwykły. Kraj, który po 150 latach odzyskał wolność rozwijał się fantastycznie w wielu dziedzinach. Jedną z nich była sztuka, w tym i ta najmłodsza, czyli kino. I właśnie spektakl W starym kinie opowiada o tamtych czasach przywołując wielkie polskie przeboje filmowe z tamtych lat. Nie zabraknie takich słynnych piosenek jak m.in.: Umówiłem się z nią na dziewiątą, Ada, to nie wypada, Jadzia po prostu Jadzia, Czy tutaj mieszka panna AgnieszkaW starym kinie to historia przede wszystkim o miłości opowiedziana pantomimą i tańcem, w którym wówczas królowały takie formy jak: tango, charleston, walc czy taniec jazzowy.

Realizatorzy:

Choreografia: Romana Agnel, Dariusz Brojek
Choreografia tanga: Beata Broniek
Scenografia i Kostiumy: Monika Polak-Luścinska

Premiera: 9 lipca 2009, Lądek-Zdrój

Więcej informacji o spektaklu: link

***

O wystawie:

Wystawa Nowy początek. Modernizm w II RP przynosi nowy obraz pierwszej fali modernizmu w Polsce w okresie międzywojennym. Modernizm tym razem nie oznacza stylowego schematu, prób naśladowania sztuki zachodniej, ani tego co wyłącznie nowe, ani nawet ograniczenia się do sztuki samej. Kuratorzy ukazują modernizm jako wielostronną reakcję na modernizacyjne procesy, które przynosiły, jak oceniano, technologiczny postęp i społeczny rozwój, ale zarazem fizyczną i duchową degradację.

Na wystawie  zgromadzone są różnorodne obiekty: od grafiki i malarstwa przez fotografie i film, aż po meble, rzemiosło artystyczne i wynalazki techniczne.

Więcej 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close