Wersja do druku

Udostępnij

Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA w Krakowie (ul. Nadwiślańska 2-4) zaprasza w dniach 23-25 sierpnia 2018 na spacer artystyczny w reżyserii kolektywu Projet in situ. Podczas spektaklu każdy z uczestników będzie indywidualnie przeprowadzany przez artystów po budynku Cricoteki. Spacer zachęca do zmysłowego i świadomego doświadczenia przestrzeni, tworzy specyficzną, intymną relację między spacerowiczem a oprowadzającym, którzy wspólnie odkrywają na co dzień niedostępne pomieszczenia budynku i przetwarzają je przez własną wrażliwość.

 

O spacerze:

 

„Wyobraź sobie, że zostałeś zaproszony/a do odkrywania budynku Cricoteki, że możesz otwierać w nim każde drzwi, zanurzać się w jego przestrzeniach oraz pozwolić mu się ugościć. The Round jest wciągającym spektaklem kolektywu Projet in situ, podczas którego zachęcamy, do odnalezienia własnej drogi w labiryncie Cricoteki.”

 

W ramach tej unikatowej trasy, każdy uczestnik będzie oprowadzany po Cricotece przez jednego z artystów, używającego jedynie mowy ciała. Uczestnicy będą zachęcani do uruchomienia swojej wyobraźni i stworzenia własnej relacji z budynkiem.

 

Koliste ścieżki zostały wytyczone tak, aby pobudzić doznania cielesne i stworzyć wspólnotę z budynkiem; by zbadać relację pomiędzy ciałem a przestrzenią: dostrzec bezkres korytarzy, kameralność biura, obcość pokoi, przejrzystość okna, odbicie echa, strumień powietrza…

 

Spacer zachęca do zmysłowego i świadomego doświadczenia. Odkrywa przed uczestnikiem krajobrazy dźwiękowe, wizualne, dotykowe oraz zapachowe, które łącząc się w całościowy obraz dają początek nowemu sposobowi wyobrażania. W jaki sposób ciało rozpoczyna ruch w przestrzeni? Jak doświadczać podróży naszego wzroku, naszego słuchu, doskonalić i pozwalać się zagubić naszemu dotykowi? Jak się zadomowić, ukryć, stać jednością, położyć, wtulić w przestrzeń i przeobrazić swoje ciało?

 

Doznania sensoryczne ze swojej natury są niezwykłe i osobiste. Zarazem, prowadzą dialog z naszymi wyobrażeniami, co z kolei tworzy nowy świat, którym można się dzielić, potrzebę spotkania i kontaktu. Nasza wyobraźnia karmi wyobraźnię innych i vice versa, w nieustającym ruchu.

 

Zespół artystyczny: Martin Chaput, Martial Chazallon (Projet in situ, Francja)

 

Spektakl jest formą indywidualnego spaceru artystycznego bez słów. Co godzinę w spektaklu może wziąć udział tylko dwoje uczestników.

Spektakl trwa około 50 minut. 

Rozpoczyna się o każdej pełnej godzinie:

Czwartek i piątek: 10.00-11.00-12.00 / 15.00-16.00-17.00-18.00-19.00

Sobota: 9.00-10.00-11.00 / 14.00-15.00-16.00-17.00-18.00-19.00-20.00

 

 

 

Bilety do kupienia przez stronębilety.cricoteka.pl lub w kasie Cricoteki.

Więcej informacjihttp://www.cricoteka.pl/pl/the-round-artystyczny-spacer-po-cricotece/

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close