Wersja do druku

Udostępnij

23 lipca Pauza in Garden w Małopolskim Ogrodzie Sztuki Sztuki (ul. Rajska 12, wejście od ul. Szujskiego) zaprasza na kolejne spotkanie w ramach autorskiego projektu Małgorzaty Haduch Filmowe Wtorki o Improwizacji. O godz. 20.00 odbędzie się projekcja kilku fragmentów spektakli teatru tańca ze Studia OT301 w Amsterdamie z serii Music/Dance301 z lat 2007-2010. Po nich Małgorzata Haduch, tancerka i choreografka porozmawia z zaproszonym Gościem o zagadnieniach nurtujących współczesną scenę improwizacji. Wspólnie postarają się znaleźć odpowiedzi na najważniejsze pytania jakie niesie za sobą ta forma. Na tą część wieczoru wstęp jest wolny. Natomiast o 22.00 koncert free jazzowym w wykonaniu Pauliny Owczarek, Michała Dymnego i Vasco Trilla (godz. 22.00 – wstęp 10zł).

FREE JAZZ CONCERT

Trójka artystów Paulina Owczarek – saksofon, Michał Dymny – gitara elektryczna i Vasco Trilla – perkusja podzielą się swoją fascynacją improwizowania oraz poszukiwaniami artystycznymi w tej dziedzinie sztuki. Zagrają niepowtarzalny koncert z muzyką improwizowaną, powstającą w czasie rzeczywistym, inspirowaną ludźmi, nastrojem i konkretnym miejscem.

Wstęp na koncert – 10 zł.

Kolejne spotkanie z cyklu Filmowe Wtorki o Improwizacji:

30 lipiec godz. 20:00 projekcja filmu „Soldier of the road” w reż. Bernarda Josse (portret Petera Brötzmanna, jednego z najważniejszych przedstawicieli free jazzu i muzyki improwizowanej).

Cykl Filmowe Wtorki o Improwizacji programuje Małgorzata Haduch

Dokumentacja filmowa: Filip Molski

——————————————————

PAULINA OWCZAREK – saksofonistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie oraz filologii rosyjskiej na UJ. Gra na saksofonie altowym i barytonowym. Zajmuje się głównie muzyką swobodnie improwizowaną i współczesną kameralistyką. Współtworzy Elder Space Bankers, Cracow Improvisers Orchestra, Uncharted Territory, HiQ i Saksofonarium. Bierze udział
w projektach krakowskiej sceny muzyki improwizowanej, a także festiwalach poświęconych muzyce współczesnej, eksperymentalnej i improwizacji. Grała m.in. w formacjach LANZA, Movement Duo, OCD, MI65, Vladimirska i DOT Trio. Współpracowała z London Improvisers Orchestra, krakowskim Teatrem Starym i Stowarzyszeniem Teatralnym Badów oraz tancerkami: Anną Trzewiczek i Małgorzatą Haduch. Brała udział w polskich prawykonaniach utworów saksofonowych.

MICHAŁ DYMNY – muzyk – improwizator. Gra na gitarze elektrycznej, na której wykształcił indywidualny styl oparty między innymi na technikach sonorystycznych i preparacjach instrumentu. Współuczestniczył w przedsięwzięciach organizowanych przez krakowski kolektyw Improvising Artists. Współpracuje z improwizatorami z wielu krajów, brał udział w różnych festiwalach poswięconych tej formie sztuki. W latach 2008-2009 organizował Open Sessions – otwarte sesje muzyki swobodnie improwizowanej wraz z klubem Święta Krowa w Krakowie oraz Radiem Art. Obecnie angażuje się w liczne inicjatywy związane z improwizacją kolektywną, współtworzy zespół Nucleon i HiQ oraz komponuje muzykę teatralną i filmową, działając między innymi w grupie Sound Ensemble. Ukończył filmoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim.

VASCO TRILLA zaczął grać na perkusji w wieku 19 lat. Początkowo interesował się progresywnym rockiem, metalem by później skierować swoje zainteresowania w kierunku jazzu
i awangardowej improwizacji. Studiował u Aldo Caviglia, Jo Krause i Marcelo Gueblon.

—————————————————

MUSIC/DANCE301 Z LAT 2007 – 2010

Nagrania spektakli ze Studia OT301 w Amsterdamie to performansy z udziałem takich muzyków jak Andy Moor (z zespołu The Ex) i Colin McLean (Dog Faced Hermans). Gościnnie pojawia się
w nich również poeta dźwięków Anne James Chaton oraz puzonista Hilary Jeffry. Tańczą ikony improwizacji tańca, między innymi David Zambrano, Michael Schumacher i Katie Duck, którzy gościli w Polsce w ubiegłych latach.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close