Wersja do druku

Udostępnij

6 lipca o godz. 18. 30 w Krakowie (Żydowskie Muzeum Galicja, ul. Dajwór 18) w ramach XXII Festiwalu Kultury Żydowskiej wystąpi Rina Schenfeld, legenda izraelskiej sceny tanecznej. Jej rodzice pochodzą z Polski.W tanecznych performansach Rina wykorzystuje przedmioty znane z codziennego życia takie jak tkaniny, wideo i światło, konstruując z nich świat tańca i poezji. Tym razem kontekstem jej tanecznej interpretacji muzyki Chopina i Bacha, zatytułowanej Zatańczyć z Chopinem w Galicji, stanie się wystawa Śladami Pamięci Żydowskiego Muzeum Galicja. W niedzielę 8 lipba w Nowohuckim Centrum Kultury artystka poprowadzi również warsztaty.

Rina Schenfeld – legenda światowej sceny tanecznej, tancerka i choreografka o polskich korzeniach. Ikona tańca współczesnego w Izraelu. Przyjaciółka Piny Bausch i współpracowniczka Marty Graham. W Krakowie w najbliższych dniach będą aż trzy okazje, aby poznać bliżej twórczość Schenfeld i osobiście spotkać się z artystką, poniewaź niedzielę 8 lipca w godz. 13.30-17.00 w Nowohuckim Centrum Kultury artystka poprowadzi również warsztaty, a o 19.00 w cafe młynek odbędzie się spotkanie z nią.

Wykonawcy: Teatr Tańca Riny Schenfeld, Teatr Midraszowy, Kraków

Bilety: N 50 PLN / U 30 PLN* do nabycia w Żydowskim Muzeum Galicja

Spektakl w języku polskim z dostępnym tłumaczeniem tekstu na język angielski

Wydarzenie towarzyszące zorganizowane przezŻydowskie Muzeum Galicja

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close