Wersja do druku

Udostępnij

9 marca w godzinach 8.30-21.00 w sali widowiskowej Nowohuckiego Centrum Kultury w Krakowie odbędą się krajowe eliminacje do Światowego Konkursu Tanecznego dla dzieci i młodzieży Dance World Cup. Jest to konkurs otwarty na wszystkie rodzaje tańca. Polskie eliminacje organizuje „L`Art de la Danse” Towarzystwo Wspierania i Rozwoju Sztuki Baletowej w Krakowie oraz „L’Art de la Danse” Niepubliczna Krakowska Szkoła Sztuki Tańca/ Krakowska Akademia Tańca.    

 

Dance World Cup to światowy konkurs taneczny dla uczniów i absolwentów niepublicznych, prywatnych szkół baletowych i zespołów tanecznych działających przy instytucjach kultury. Podzielony jest na dwa etapy – eliminacje krajowe oraz światowe finały. W tym roku są one organizowane w Rzymie, w terminie 26 czerwca – 4 lipca. W ogólnoświatowych, regionalnych eliminacjach do konkursu uczestniczy rokrocznie około 20 tysięcy młodych tancerzy, a w finałach światowych – około 6 tysięcy.

 

Podczas eliminacji w Krakowie utalentowani młodzi tancerze z całej Polski mogą zaprezentować się na scenie zarówno krakowskiej publiczności, jak i profesjonalnemu Jury, w którym zasiądą przedstawiciele polskiego środowiska baletowego oraz Głównego Zarządu Dance World Cup z całego świata: Aleksandra Dziurosz, Wioletta Milczuk, Lorelei Visinescu Bari, Vadym Ponomarov.

 

Program konkursu obejmuje kategorie: taniec klasyczny, modern, jazz, step, taniec charakterystyczny, piosenka i taniec, show dance i inne, według wymagań określonych w regulaminie ogólnoświatowym Dance World Cup. Dzieci będą startować w grupach wiekowych od najmłodszych do najstarszych.

 

Całodniowy bilet wstępu na Eliminacje – 35 zł.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close