Wersja do druku

Udostępnij

W czwartek, 7 lipca 2016 roku rusza 29. ULICA – Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych pod hasłem Karnawał polski, który potrwa do 10 lipca. Podczas tegorocznej edycji zostaną pokazane dwie choreografie Eryka MakohonaEstra i Andro Krakowskiego Teatru Tańca (8-10 lipca 2016 roku, godz. 18.00, Rynek Główny od strony kościoła św. Wojciecha) i Teatru KTO oraz Peregrinus Teatru KTO (7 i 9 lipca, godz. 16.00, 10 lipca, godz. 21.00 – Rynek Główny od strony Ratusza oraz 8 lipca, godz. 15.00 – Rynek Podgórski). Premiera spektaklu Estra i Andro odbyła się podczas 28. ULICY. Ponadto, 7 lipca 2016 roku, o godzinie 18.00 (Rynek Główny od strony kościoła św. Wojciecha) wystąpi poznański zespół Circus Ferus ze spektaklem Serce Polski w choreografii Kacpra Lipińskiego. Tego samego dnia, o godz. 22.00 (Rynek Główny od strony Ratusza) Teatr KTO pokaże spektakl Ślepcy, który otrzymał nominację do nagrody TOTAL THEATRE AWARD 2012 w Edynburgu w kategorii Physical/ Visual Theatre. W dniach 7-10 lipca 2016 roku, o godz. 17.00 (Rynek Główny od strony kościoła św. Wojciecha) wystąpi francuska grupa Tango Sumo z przedstawieniem Around (Wokoło) wykonywanym przez 8 tancerzy. W sobotni wieczór – 9 lipca o godzinie 22.00 katowicki Teatr A Part pokaże spektakl Faust.

 

Estra i Andro

Krakowski Teatr Tańca w swoim najnowszym spektaklu ulicznym w sposób dowcipny i lekki odpowiada na kłopotliwe pytanie: „Skąd się biorą dzieci?”. Widzowie niczym w Allenowskiej komedii znajdują się w „centrum dowodzenia” organizmu kobiety i mężczyzny, śledząc rozwój akcji na poziomie komórkowym.

 

Trailer

 

Peregrinus

Peregrinus to przedstawienie-wędrówka, inspirowane twórczością poetycką T.S. Eliota i projektami plastycznymi Krzysztofa Wodiczki. Spektakl pokazuje jeden dzień z życia człowieka XXI wieku. Współczesny Everyman, którego życie „zawieszone” jest pomiędzy Domem a Pracą w korporacji, „drogę przez życie” identyfikuje z „drogą do pracy”. Peregrynacja w poszukiwaniu sensu jawi się jako mozół dnia powszedniego, odarty z duchowości, miłości i piękna. Świat Peregrinusa, to cywilizacja „cyfrowa” – smutna, przerażająca i groteskowa, z dominującą religią – konsumpcją. Domem Peregrinusa XXI wieku jest witryna sklepu. Mobilny charakter przedstawienia eksponuje perypetie bohatera w różnych kontekstach przestrzeni miejskiej. Homo Peregrinus to sformatowana jednostka ludzka, odarta z uczuciowości, przewidywalna i pozbawiona cech indywidualnych.

 

 

Program 29. ULICY – Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych w Krakowie

 

Strona Festiwalu

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close