Wersja do druku

Udostępnij

W piątek 3 lipca o godz. 20.30 Teatr Barakah w Krakowie (ul. Paulińska 28) zaprasza na kolejny wieczór z cyklu Obszar tańca w Teatrze Barakah. W ramach wieczoru pokazane zostaną dwa spektakle. Z autorskim solo Kobieta z sercem wystąpi Alicja Miszczor-Jobda, w drugie części wieczoru prezentacja również autorskiej pracy – Katarzyna Król-Woźniak pokaże Światłocienie.  Obie prace powstały w konsultacji choreograficznej z Iwoną Olszowską. Tancerkom na scenie towarzyszył będzie muzyk i kompozytor Marcin Janus.

 

Obszar tańca w Teatrze Barakah to spotkanie niezależnych tancerzy i muzyka, którzy tworzą wspólne projekty improwizowane. Cykl spektakli prezentuje taniec wypływający z nurtu tańca współczesnego (od choreografii po improwizację strukturalną).

 

O spektaklach:

 

Kobieta z sercem

 

Odłamałam gałąź miłości
Umarłą pochowałam w ziemi
I spójrz mój ogród rozkwitł (…)

Alicja Miszczor-Jobda

 

choreografia, koncept: Alicja Miszczor-Jobda

konsultacja choreograficzna: Iwona Olszowska

kostium: Alicja Miszczor-Jobda, Iwona Olszowska

kompozytor, twórca utworów muzycznych: Marcin Janus

twórca tekstowych włączonych do spektaklu: Alicja Miszczor -Jobda

reżyseria światła: Iwona Olszowska, Magdalena Bażela, Alicja Miszczor-Jobda

reżyseria dźwięku: Marcin Janus, Iwona Olszowska

wykonanie: Alicja Miszczor-Jobda (taniec), Marcin Janus (muzyka)

czas trwania spektaklu: 30 min.

premiera: 30.05.2014, Teatr Barakah, Kraków.

 

Światłocienie

 

Treści, które zepchnęliśmy do nieświadomości żyją własnym życiem i pragną mieć swój udział w naszych działaniach. Im bardziej są niechciane, tym bardziej dziczeją i stają się destrukcyjne. Co zobaczysz gdy otworzysz drzwi do swojej nieświadomości? Zadbany ogród czy pole pełne chwastów?

 

konsultacja choreograficzna: Iwona Olszowska

kostiumy: Katarzyna Król-Woźniak, Iwona Olszowska

kompozytor, twórca utworów muzycznych: Marcin Janus

reżyseria światła: Iwona Olszowska, Magdalena Bażela

reżyseria dźwięku: Marcin Janus, Iwona Olszowska, Katarzyna Król- Wozniak

wykonanie: Katarzyna Król-Woźniak (taniec), Marcin Janus (muzyka)

czas trwania spektaklu: 30 min.

premiera: 5.12.2014, Teatr Barakah, Kraków.

 

***

 

Obszar Tańca w Teatrze Barakah w Krakowie jest cyklem spektakli prezentujących taniec wypływający z nurtu tańca współczesnego, spektrum tańca od choreografii po improwizację. Repertuar oparty jest na kilku rodzajach improwizacji tańca współczesnego: improwizacji otwartej, strukturalnej oraz choreografii z elementami improwizacji. Spektakle maja charakter kameralny. Niewielka odległość tancerzy od widza pozwalała na wytworzenie bliskiej relacji, w której taniec jest językiem komunikacji. Tworzone przez tancerzy i muzyka interakcje oglądane z bliska pozwalają na głębszą percepcję sztuki. Scena Teatru Barakah staje się raz w miesiącu sceną dla tańca współczesnego. Program Obszaru Tańca został włączony do regularnego repertuaru teatru.

 

Projekt Obszar tańca w Teatrze Barakah  został zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2015.

 

Więcej informacji:  www.scenadlatanca.pl

 

Logo Scena dla tańca (miniaturka)Logo IMIT (miniaturka)

 

   

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close