Wersja do druku

Udostępnij

W piątek 23 października o godz. 20.30 Teatr Barakah w Krakowie (ul. Paulińska 28) zaprasza na kolejny pokaz z cyklu Obszar tańca w Teatrze Barakah. Tym razem wystąpią Iwona Olszowska i Marcin Janus (muzyk) w spektaklu Natura ruchu – Święta geometria. Ponadto w ramach wieczoru pokaz work in progress Moniki Kiwak i solo Sylwii Pawlak.

 

O spektaklu Iwony Olszowskiej:

 

Inspiracja stało się doświadczanie podobieństw i relacji istniejących między człowiekiem a wszechświatem.
Spektakl nawiązuje do idei powstawania form w naturze.
Język ruchu stworzony jest w oparciu o ruch wektorowy, przepływ dynamiczny oraz spirale. Odwołuje się do geometrii i figur platońskich, pojęcia materii, modelu człowieka witruwiańskiego, idei złotego podziału i tzw. świętej geometrii czy linii papilarnych Pana Boga. Łączy w sobie pierwiastki fizyczne, biologiczne oraz duchowe.

Z jakiej perspektywy obserwujemy rzeczywistość?
Jak ją postrzegamy?
Jak docieramy do rozumienia?
Czy czujemy się częścią większej całości?

 

choreografia, koncept: Iwona Olszowska

kostium: Iwona Olszowska

kompozytor, twórca utworów muzycznych: Marcin Janus

autorzy cytatów włączonych do spektaklu: Leonardo da Vinci, Albert Einstein, Johannes Kepler

reżyseria światła: Iwona Olszowska, Magdalena Bażela

reżyseria dźwięku: Marcin Janus, Iwona Olszowska

grafika: Zofia Bermejo-Darska

wykonanie: Iwona Olszowska (taniec), Marcin Janus (muzyka)

czas trwania spektaklu: 25 min

premiera: 26.09.2014, Teatr Barakah, Kraków

 

 

Monika Kiwak Memory in progress

 

Pamięć jest jak szafa – nienoszone, ale wiszą w niej ubrania – Paulo Koala. Amatorskie studium pamięci jako funkcji mózgu i przechowywania w szafach ubrań, które mają ważną dla nas historię.

Taniec: Monika Kiwak,
muzyka: Marcin Janus.

 

 

Sylwia Pawlak  Tego nam trzeba?

 

Podobno ilość informacji którą przetwarza nasz mózg w ciągu doby nasi dziadkowie przetwarzali w cały rok.
Ile jesteśmy w stanie wytrzymać? Dlaczego pracujemy coraz dłużej i więcej, mimo powszechnej automatyzacji wszystkiego???
Chcemy mądrzej, szybciej, więcej… Tego nam trzeba?

Pomysł i taniec: Sylwia Pawluk
Muzyka: Marcin Janus

 

***

 

Obszar tańca w Teatrze Barakah stanowi cykl spektakli prezentujących spektrum tańca – od choreografii po improwizację. Repertuar oparty jest na kilku rodzajach improwizacji tańca współczesnego: improwizacji otwartej, strukturalnej oraz choreografii z elementami improwizacji. Spektakle maja charakter kameralny. Niewielka odległość tancerzy od widzów pozwalała na wytworzenie bliskiej relacji, w której taniec jest językiem komunikacji. Interakcje między tancerzami i muzykiem oglądane z bliska umożliwiają głębszą percepcję sztuki. Scena Teatru Barakah raz w miesiącu staje się sceną dla tańca współczesnego. Program Obszaru Tańca został włączony do regularnego repertuaru teatru. W tym roku projekt realizowany jest we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2015. Opiekę artystyczną nad Obszarem Tańca sprawuje Iwona Olszowska. Elektroniczną muzykę na żywo komponuje i gra Marcin Janus. Spektakle będzie można oglądać od marca do listopada 2015 roku. Obszar Tańca w 2015 roku to spotkania z tańcem współczesnym i improwizacją raz w miesiącu, w piątki o godz. 20.30 w Teatrze Barakah przy ul. Paulińskiej 28 w Krakowie.

 

 

Pokaz spektaklu Natura ruchu – Święta geometria jest częścią projektu Obszar tańca w Teatrze Barakah, który został zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2015.

 

Więcej na stronie: www.scenadlatanca.pl

 

   Logo Scena dla tańca (oryginał)  Logo IMIT (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close