Wersja do druku

Udostępnij

W ramach cyklu Scena Tańca Współczesnego Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie (ul. Wietora 13/15) zaprasza w poniedziałek 14 listopada o godz. 19.00 na pokaz spektaklu Pure Milana Kozánka. Przedstawienie taneczne nie opowiada historii, ukierunkowane jest na siłę fizyczności. Dwoje tancerzy proponuje swoje ciała i ich własną obecność do badania czystości ekspresji i obecności na scenie. Ciało nie interpretuje w sposób dosłowny opowiadania czy idei. Ciało jako takie jest silnym i wystarczającym medium. Czystość ruchu jest często bardziej elokwentna niż słowa i my skupiliśmy się na tym w czasie procesu twórczego. Szczególnie ludzkie ciało było główną „postacią” dla nas, w odkrywaniu niezwykłych kinetycznych umiejętności i wirtuozostwa. Szukając form współpracy pomiędzy muzyką, gdzie muzyki i tańca, nie trzeba tłumaczyć jednego drugiemu, gdzie one płyną równolegle do siebie i razem konstruują pojedynczy obraz.

 

Koncepcja i choreografia: Milan Kozánek

Współtwórcy i performerzy: Radoslav Piovarči, Petr Ochvat

Dramaturgia: Jano Zaťko

Muzyka: Andrej Jurkovič

Reżyseria świateł: Ján Čief

Od choreografa: Chciałbym podziękować wszystkim, bez których ten performans nie zostałby wprowadzony w życie:  Záhrade – Centru nezávislej kultúry, Radovi Piovarčimu, Petrovi Ochvatovi, Janovi Zaťkovi, rodine Krnáčovej, Lucii Krnáčovej, centru Pangea Meetingpoint, Zune a Jasmíne Kozánkovým, Kristíne Chmelíkovej, Filipovi Beniačovi, Ivete Raškovej, Filipovi Beniačkovi, Lukášovi Matejkovi, Filipovi Kmeťovi, Lucii Devečkovej.

Ten performans został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Kultury Republiki Słowacji i wsparciu miasta Pangea Meetingpoint/ CZ & Garden – Centre of Independent Culture

Projekt ma wsparcie finansowe z publicznych środków Slovak Arts Council

 

 SCKM Kozanek - Fond na pordporu umenia (oryginał)

 

***

 

Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży od ponad dekady wspiera profesjonalnych twórców prowadząc Scenę Tańca Współczesnego, przede wszystkim krakowskich artystów. W 2014 roku w ramach programu „Sceny dla tańca”, organizowanej przez Instytut Muzyki i Tańca, odbył się tu pierwszy tematyczny blok prezentacji, skupiony na obecności i roli kobiet w choreografii, zatytułowany: „Portrety. Kobiety w polskiej choreografii”. Swoim programem Scena Tańca Współczesnego chce przełamywać tradycyjne wyobrażenia o tańcu, odpowiadać na nowe i awangardowe tendencje w sztuce i prezentować je dla szerszej publiczności. Opieka merytoryczna STW: Anna Królica.

 

Bilety: 20 zł
Prosimy o wcześniejsze rezerwacje pod adresem: scena.tanca.sckm@gmail.com.

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close