Wersja do druku

Udostępnij

21 kwietnia odbędzie się pokaz spektakli laureatów i uczestników konkursu „3…2…1…TANIEC” w ramach Sceny Tańca Współczesnego w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie. Tego wieczoru również Krakowski Teatr Tańca pokaże swój najnowszy projekt Kwadryga na trzech (work in progress).

„3…2…1…TANIEC” to konkurs choreograficzny skierowany do początkujących choreografów, poszukujących własnego, oryginalnego języka scenicznej wypowiedzi. Tegoroczna edycja odbyła się 12 marca 2012 roku. Do konkursu można było zgłaszać prace solowe, duety oraz tria. Zgłoszenia napływały z całej Polski. Ostatecznie w konkursie zaprezentowanych zostało 15 choreografii. Organizatorami konkursu są Nowohuckie Centrum Kultury i Krakowski Teatr Tańca.

HELENA GANJALYAN LADY Ł. – UNICUT.
choreografia i wykonanie: Helena Ganjalyan
(PWST im. L. Solskiego w Krakowie, Wydział Teatru Tańca w Bytomiu)
ZUZANNA KASPRZYK PAINKILLER
choreografia, taniec: Zuzanna Kasprzyk
(PWST im. L. Solskiego w Krakowie, Wydział Teatru Tańca w Bytomiu)
JOANNA GÓRSZCZYK/DARIUSZ MAŁOJŁO PANIE PROSZĄ PANÓW
choreografia i wykonanie: Joanna Górszczyk/Dariusz Małojło
(Pracownia METAfizyczna, Kraków)
KATARZYNA GOCAŁ/MICHAŁ WOŹNICA SPEED DATES
choreografia: Daniela Komędera
wykonanie: Katarzyna Gocał/Michał Woźnica
(PWST im. L. Solskiego w Krakowie, Wydział Teatru Tańca w Bytomiu)

KRAKOWSKI TEATR TAŃCA
KWADRYGA NA TRZECH
work in progress
choreografia: Eryk Makohon
scenografia: Eryk Makohon
występują: Bartosz Kwapień, Paweł Łyskawa, Sebastian Lenart (Pracownia METAfizyczna)

… forma, proporcja, faktura, kontrapost, bryła, światłocień, kompozycja spiralna, złota proporcja, rytm, skala, relief, statyka, konstrukcja, gęstość, dynamika, grupa, ciężar, porządek, architektura, materia, anatomia, trójwymiarowość, przestrzeń …
Wykonane do oglądania głównie dookolnego, rzadziej do spoglądania z góry lub z dołu. Może posiadać fakturę lub kolor. Można je klasyfikować ze względu na skalę. Technika wykonania zależy od użytego materiału…

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close