Wersja do druku

Udostępnij

W ramach cyklu Scena Tańca Współczesnego Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie (ul. Wietora 13/15) zaprasza sobotę 17 grudnia o godz. 19.00 na pokaz spektaklu Święci nie błyszczą Teatru Hothaus w choreografii Aleksandra Kopańskiego. Spektakl jest próbą połączenia tańca współczesnego i muzyki wokalnej z XVII i XVIII wieku. W spektaklu wykorzystano dziewięć arii. Aktor-tancerz stara się zinterpretować dwoistą naturę muzyki baroku. W spektaklu twórcy kreują ruch w oparciu o zasady, rządzące muzyką baroku – improwizację (basso continuo) i podporządkowanie rytmowi. Zasady te mają wpływ na tancerzy, którzy początkowo za nimi podążają, następnie je łamią, by ostatecznie je zignorować. Fascynujące i wyjątkowe w muzyce barokowej jest wywoływanie silnych emocji przy jednoczesnej matematycznej dokładności. Artyści starali się ruch skierować w podobną stronę – stworzyć działanie, które rozbudza emocje.

 

taniec/choreografia/kostiumy: Aleksander Kopański

taniec: Bartosz Kwapień, Karol Miękina

muzycy:
Wojciech Dawid Terechowicz – tenor
Tomasz Boruch – gitara/aranżacje
Przemysław Hanaj – gitara

 

 

***

 

Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży od ponad dekady wspiera profesjonalnych twórców prowadząc Scenę Tańca Współczesnego, przede wszystkim krakowskich artystów. W 2014 roku w ramach programu „Sceny dla tańca”, organizowanej przez Instytut Muzyki i Tańca, odbył się tu pierwszy tematyczny blok prezentacji, skupiony na obecności i roli kobiet w choreografii, zatytułowany: „Portrety. Kobiety w polskiej choreografii”. Swoim programem Scena Tańca Współczesnego chce przełamywać tradycyjne wyobrażenia o tańcu, odpowiadać na nowe i awangardowe tendencje w sztuce i prezentować je dla szerszej publiczności. Opieka merytoryczna STW: Anna Królica.

 

Bilety: 25 i 20 zł.
Organizatorzy proszą o wcześniejsze rezerwacje pod adresem: scena.tanca.sckm@gmail.com.

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close