Wersja do druku

Udostępnij

Już w niedzielę o godz. 17.00 w ramach Ogrodów Twórczości, cyklicznego programu Stowarzyszenia Willa Decjusza w Krakowie, wystąpi Scena Tańca Współczesmego z prapremierowym spektaklem teatralno-baletowym Drgania, przygotowanym specjalnie dla Willi Decjusza. Podczas przedstawienia przestrzeń Willi (ul. 28 Lipca 1943 roku 17A) wypełni taniec współczesny oparty na ruchu i geście z elementami teatru i piosenki aktorskiej. Przygotowana zostanie specjalna scenografia ukazująca zupełnie inne oblicze zabytkowych wnętrz. Publiczność będzie mogła podążała za artystami po salach Wili Decjusza. Inspiracją dla artystów będzie temat bycia artystką/artystą, wątpliwości, skrajności, rodzaj emocjonalnego rozdarcia, a także rola zmysłów wprocesie twórczym. W spektaklu znajdą się odniesienia do postaci Marty Graham, która już wlatach 30-tych zerwała zdotychczasowym podejściem do tańca i stworzyła własną nową filozofię inspirującą kolejne pokolenia tancerzy, czy Jana Baptysty Grenouille bohatera bestselerowegoPachnidła Patricka Süskinda.

Scenariusz i reżyseria: Magdalena Malik i Aleksandra Kupis

Choreografia: Anita Podkowa Brańka

Muzyka: kolaż utworów współczesnych i klasycznych; trio smyczkowe

Śpiew: Marzena Ciuła

Scena Tańca Współczesnego, teatr tańca założony przez pedagoga i choreografa – Anitę Podkowę-Brańkę istnieje od 2000 roku. Przez ten czas zespół zrealizował kilka własnych spektakli (m. in. Gonił mnie welon, La Loba, ostatnio Krótka historia potarganej sukienki), pracował również z innymi artystami przy różnego rodzaju imprezach czy wydarzeniach.

Wstęp na spektakl na podstawie bezpłatnych wejściówek dostępnych w punktach InfoKraków (ul. św. Jana 2, Pawilon Wyspiańskiego – Plac Wszystkich Świętych) oraz w Willi Decjusza przed spektaklem.

Ogrody Twórczości są cyklicznym programem Stowarzyszenia Willa Decjusza, realizowanym od 2008 roku, którego celem jest promocja twórczości profesjonalnych artystów oraz poszerzanie kompetencji kulturowych społeczeństwa. Stowarzyszenie Willa Decjusza udostępnia profesjonalnym twórcom wnętrza i najbliższe otoczenie zabytkowego kompleksu pałacowo-parkowego Willi Decjusza w Krakowie, jako miejsce realizacji i prezentacji przedsięwzięć artystycznych. Różnorodna przestrzeń będzie stanowiła wyzwanie dla artystów do stworzenia nowych dzieł i nowych aranżacji dostosowanych do konkretnego miejsca. Artyści otrzymają możliwość wyzwolenia własnych kreacji artystycznych.

Wydarzenia roku 2012 skupiać się będą na teatrze tańca oraz spektaklach baletowych (klasycznych iwspółczesnych) z udziałem najciekawszych Polskich twórców.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close