Wersja do druku

Udostępnij

W ramach cyklu Scena Tańca Współczesnego w sobotę 11 marca o godz. 18.00 Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie (ul. Wietora 13/15) zaprasza na pokaz trzech spektakli: Anonymous Małgorzaty Mielech, Wszystkie jesteśmy Alicjami zespołu Agitatus w choreografii Dominika Więcka oraz  Plus/Minus zespołu Agitatus_2 w choreografii Marty Wołowiec.  

 

Anonymous

Spektakl zatytułowany Anonymous w choreografii Małgorzaty Mielech miał premierę w czerwcu 2014 roku w Pawilonie Nowej Gazowni w Poznaniu. Jest to spektakl, w którym street art, taniec, elektroniczna muzyka na żywo oraz mapping wzajemnie się dopełniają. Street art to dziedzina balansująca na granicy sztuki i wandalizmu. Jest nieskrępowaną formą wypowiedzi, w której anonimowy twórca może wyrazić siebie nie zważając na komercyjne trendy, czy polityczną poprawność. Anonymous odzwierciedla subtelne połączenie pomiędzy rzeczywistością, a surrealizmem, pomiędzy codziennością, a eterycznością, scalając je w jedno.

 

Koncepcja/ wykonanie: Małgorzata Mielech

Muzyka na żywo: Anna Suda Live

Video mapping: Olga Warabida

Czas trwania: 23minuty

 

Spektakl został zaprezentowany w:

– The Space, podczas Festiwalu Emerge C-12 w Londynie, Wielka Brytania, w dniach: 4, 5, 6, 7, 8 listopada 2014 roku.

– Teatro do Bairro na Festiwalu InShadow w Lizbonie, Portugalia, 29 listopada 2014 roku.

– CK Zamek, w ramach programu Moja Muzyka, Poznań, Polska, 23 lutego 2015 roku.

– Teatrze Tańca i Ruchu Rozbark, podczas to nie jest festiwal, Bytom, Polska, 1 lipca 2015 roku.

– Teater 3, podczas Stockholm Fringe Festival, Sztokholm, Szwecja, 22 października 2015 roku.

–  Hubertusaall, podczas LichtBlicke Festival, w Norymberga, Niemcy, 24 października 2015 roku.

– Nowohuckie Centrum Kultury/ Krakowskie Centrum Choreograficzne, podczas Festiwalu Spacer, Kraków, Polska.

 

Wszystkie jesteśmy Alicjami

„– Czy nie mógłby pan mnie poinformować, którędy powinnam pójść? – pytała Alicja. – To zależy w dużej mierze od tego, dokąd pragnęłabyś zajść – odparł Kot-Dziwak. – Właściwie wszystko mi jedno. – W takim razie również wszystko jedno, którędy pójdziesz. – Chciałabym tylko dostać się dokądś – dodała Alicja w formie wyjaśnienia – Ach, na pewno tam się dostaniesz, jeśli tylko będziesz szła dość długo.”

(Lewis Carroll, Alicja w Krainie Czarów)

pomysł i choreografia: Dominik Więcek
wykonanie: Aleksandra Honza, Nell Jakóbiak, Anna Korecka, Weronika Kozioł, Ludmiła Kulawik, Kinga Lis, Maria Szczepankiewicz

Spektakl otrzymał I nagrodę główną na Ogólnopolskich Konfrontacjach Tańca Współczesnego „KONTRASTY” w Mielcu w kategorii zespół w listopadzie 2016 roku.

 

Plus/Minus

Plus/Minus to spotkanie dwóch przeciwieństw w jednym czyli krótka refleksja o stałości i zmienności energii, o przyciąganiu i odpychaniu, o ożywianiu i unicestwianiu sił..

pomysł: Marta Wołowiec
choreografia: Marta Wołowiec i zespół

wykonanie: Monika Cyganik, Urszula Dziurdzia, Maja Gramatyka, Dominika Łabno, Paulina Mróz, Maria Różycka, Monika Trojan, Aleksandra Wałach, Janina Zygmunt

 

Spektakl otrzymał III nagrodę w VI Ogólnopolskim Konkursie Tańca INTERMEDIUM w Krośnie w czerwcu 2016 roku, I nagrodę główną w konkursie zespołów tanecznych KONTRAKCJA czyli IV Krakowska Otwarta Nowa Taneczna Akcja i ReAkcja w Krakowie w październiku 2016 roku oraz wyróżnienie na Ogólnopolskich Konfrontacjach Tańca Współczesnego „KONTRASTY” w Mielcu w kategorii zespół w listopadzie 2016 roku.

 

Grupa tańca współczesnego Agitatus założona przez Monikę Godek, działa w Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana w Krakowie od 2005 roku. Skupia młodych ludzi, którzy poprzez taniec i ruch uczą się siebie, tworzą własny alfabet znaczeń, przełożonych na gest, emocję i dźwięk. Poszukując w przestrzeni tańca współczesnego i teatru ruchu, kształcą nie tylko ciało, ale też umysł i ducha.Tancerze zespołu budują własne światy malowane wyobraźnią, wytrwałością, talentem i twórczą pracą. Charakter i charyzma każdej z grup pobrzmiewa w kolejnych choreografiach, tworzonych przez pedagogów zespołu, wsłuchujących się w zainteresowania, pomysły i twórcze potrzeby młodych tancerzy. Budowane, w dialogu z nimi, spektakle i etiudy prezentowane są na scenach krakowskich, a także na deskach ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali.

 

Cena biletu: 30 zł (normalny), 25 zł (ulgowy)

Rezerwacje: scena.tanca.sckm@gmail.com
tel. 12 430 50 90

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close