Wersja do druku

Udostępnij

Organizatorem seminarium „MUSIC +Edukacja muzyczna i taneczna filarem rozwoju każdego człowieka”, które  odbędzie się w dniach 21-26 października 2014 roku jest Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza” przy ul. Reymonta 18 w Krakowie. W ramach seminarium odbędą się warsztaty, wizyty studyjne  i konferencja (23 października). Główne cele seminarium „MUSIC +” to poznanie struktury muzycznej i tanecznej edukacji formalnej i pozaformalnej w krajach europejskich, zwiększenie wiedzy o metodach kształcenia oraz umożliwienie dialogu i wymiany doświadczeń między osobami zajmującymi się tą tematyką, a także  upowszechnianie idei edukacji międzykulturowej. Realizacja projektu będzie okazją do pogłębienia i poszerzenia wiedzy na te tematy, pozwoli też, być może, na wypracowanie nowych rozwiązań.

 

Jednym z głównych wydarzeń odbywających się w ramach seminarium MUSIC+” będzie konferencja, w której oprócz uczestników seminarium wystąpią zaproszeni goście, m.in.:

dr hab. Małgorzata Janicka-Słysz, wykładowca Akademii Muzycznej w Krakowie, dyrektor artystyczny Festiwalu „Wawel o zmierzchu”,

dr Daniel Cichy, redaktor naczelny Polskiego Wydawnictwa Muzycznego w Krakowie, krytyk muzyczny,

dr Marzena Lubowiecka – wykładowca Uniwersytetu Rzeszowskiego, wicedyrektor Zespołu Szkół Muzycznych im. Wojciecha Kilara w Rzeszowie,

dr Romualda Ławrowska – pedagog, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, autorka szeregu publikacji dotyczących muzyki i ruchu,

dr Barbara Sier-Janik, tancerka i pedagog, zastępca przewodniczącej rady programowej
ds. tańca Instytutu Muzyki i Tańca,

mgr Grażyna Enzinger i dr Bożena Raszke, – wykładowcy PWSZ w Nowym Sączu.

 

Konferencja „Music+” ma być platformą wymiany wiedzy o metodach kształcenia muzycznego i  tanecznego, pozwoli poznać nowe, niekonwencjonalne sposoby pracy z dziećmi i młodzieżą, i w zamyśle organizatorów, zwróci uwagę na wartość artystycznej edukacji pozaformalnej w rozwoju młodego człowieka. Organizatorzy projektu opracują i wydadzą broszurę podsumowującą konferencjęi zawierającą wnioski z prac poszczególnych warsztatów odbywających się w ramach seminarium. Takie same broszury opracują w swoich językach partnerzy zagraniczni. Liczą także, że dzięki zaangażowaniu uczestników seminarium, gości konferencji i wszystkich partnerów współtworzących te wydarzenia, uda nam się osiągnąć nową jakość w planowaniu i realizowaniu aktywności muzycznych i tanecznych dla dzieci i młodzieży.

 

 

Informacja o konferencji

 

Konferencja „Music+” organizowana jest w ramach międzynarodowego seminarium dotyczącego edukacji muzycznej i tanecznej.

Konferencja odbędzie się w Sali Obrad Urzędu Miasta Krakowa, Plac Wszystkich Świętych 3-4 Kraków się 23 października 2014 w godzinach 16.00-19.00.

 

W konferencji wezmą udział specjaliści z zakresu edukacji muzycznej i tanecznej,
m.in.:

dr hab. Małgorzata Janicka-Słysz, wykładowca Akademii Muzycznej w Krakowie
i dyrektor artystyczny Festiwalu „Wawel o zmierzchu”,

dr Daniel Cichy – redaktor naczelny Polskiego Wydawnictwa Muzycznego w Krakowie, krytyk muzyczny,

dr Marzena Lubowiecka – Uniwersytet Rzeszowski, wicedyrektor ZSM nr 2 im. W. Kilara w Rzeszowie

dr Romualda Ławrowska – Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, autorka szeregu publikacji dotyczących muzyki i ruchu,

dr Barbara Sier-Janik, tancerka i pedagog, zastępca przewodniczącej rady programowej ds. tańca Instytutu Muzyki i Tańca;

mgr Grażyna Enzinger i dr Bożena Raszke – wykładowcy PWSZ w Nowym Sączu,

przedstawiciele organizacji partnerskich przedsięwzięcia:

Associazione Di Promozione Sociale POLONIK z Włoch,

Community Learning and Development Service, Education Services, Falkirk Council
z Wielkiej Brytanii (Szkocja)

organizacje z Francji: MACH, Maison des Jeunes et de la Culture, Comité de Jumelage de Créteil.

 

 Przedsięwzięcie finansowane w ramach programu „Erasmus+”

 

Partnerami projektu są: Uniwersytet Rzeszowski, Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, Associazione Di Promozione Sociale POLONIK z Włoch, Community Learning and Development Service, Education Services, Falkirk Council z Wielkiej Brytanii (Szkocja) i organizacje z Francji: MACH, Maison des Jeunes et de la Culture, Comité de Jumelage de Créteil. Partnerzy i organizator projektu posiadają duże doświadczenie w zakresie edukacji formalnej i pozaformalnej dotyczącej kształcenia muzycznego i tanecznego, jednocześnie każdy z nich pracuje w trochę odmiennym modelu edukacyjnym. Stąd niepodważalną wartością seminarium będzie możliwość wymiany doświadczeń, otwarcie na współpracę, popularyzacja edukacji artystycznej oraz rozwój edukacji międzykulturowej.

 

Miejsca: Kraków: Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza” przy ul. Reymonta 18 w Krakowie.

Konferencja 23 października: Sala Obrad Urzędu Miasta Krakowa, Plac Wszystkich Świętych 3-4.

 

 Logo MDK Dom Harcerza Kraków (miniaturka)      Logo Music + (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close