Wersja do druku

Udostępnij

Balet Dworski Cracovia Danza zaprasza 20 października do Teatru Ludowego na spektaklSobieski i Marysieńka, którego pokaz odbędzie się w ramach cyklu Niedziele dla Tańca– Balet Dworski Cracovia Danza w Teatrze Ludowym.Przedstawienie powstało na podstawieListów do MarysieńkiJana III Sobieskiego. Akcję spektaklu, nawiązującego kompozycją do widowisk o tematyce heroiczno-mitologicznej, tworzą wydarzenia związane ze zwycięskim powrotem króla spod Wiednia. Taneczne rywalizacje dworzan polskich i francuskich, romantyczne spotkanie Sobieskiego i Marysieńki, popisy i tańce tureckie należą do atutów spektaklu.

inscenizacja: Romana Agnel
choreografia: Romana Agnel, Leszek Rembowski, Dariusz Brojek
oryginalne choreografie z epoki: Louis Pecour
kostiumy: Monika Polak-Luścińska
rekwizyty: Maciej Luściński
występują Tancerze Baletu Dworskiego „Cracovia Danza”:
Romana Agnel, Monika Kieliba, Aleksandra Pawluczuk, Alicja Petrus, Magdalena Żmuda, Krzysztof Antkowiak, Dariusz Brojek, Miłosz Kozłowski, Dominik Skorek, Łukasz Wilma.

Portal taniecPOLSKA.pl patronuje cyklowi Niedziele dla Tańca.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close