Wersja do druku

Udostępnij

W piątek 15 stycznia 2016 roku o godzinie 20.30 Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie (ul. Wietora 13/15) zaprasza w ramach Sceny Tańca Współczesnego na pokaz dwóch spektakli jednego wieczoru: solowej improwizacji tanecznej Iwony Olszowskiej Koncert na organy oraz krótkiej etiudy Postnatal Project Anny Wańtuch i jej syna Wincenta. Postnatal Project to różne drogi badania sposobu poruszania się z małym dzieckiem. To ciągły dialog pomiędzy rolą kierującego rodzica, który próbuje pomóc dziecku poruszać się w sposób, jaki ono jeszcze samodzielnie nie potrafi, ale również inspirowanie się sygnałami i propozycjami, które wychodzą ze strony dziecka. W krótkich performansach rodzic i dziecko wspólnie czerpią korzyści z bycia i poruszania się razem. Pierwszy Postnatal Project miał miejsce w 2012 roku, kiedy Wincenty miał 7 miesięcy. Ostatnio, w ramach projektu Familly affair kolektywu Zimerfrei, Anna i Wincenty powrócili do wspólnego tańczenia po prawie 3 latach przerwy.

 

Koncert na organy

Iwona Olszowska zaprasza na improwizację taneczną, otwierającą przestrzeń na odmienną percepcję.

To
Cielesny koncert
Według
Niespotykanej partytury
Z
Powstającą na bieżąco kompozycją

Pomysł:
Iwona Olszowska, Marcin Janus
Taniec: Iwona Olszowska
„Muzyka”: Iwona Olszowska
Premiera: 21.11.2014 Teatr Barakah

 

Postnatal Project

Postnatal Project to różne drogi badania sposobu poruszania się z małym dzieckiem. To ciągły dialog pomiędzy rolą kierującego rodzica, który próbuje pomóc dziecku poruszać się w sposób, jaki ono jeszcze samodzielnie nie potrafi, ale również inspirowanie się sygnałami i propozycjami, które wychodzą ze strony dziecka. W krótkich performansach rodzic i dziecko wspólnie czerpią korzyści z bycia i poruszania się razem. Pierwszy Postnatal Project miał miejsce w 2012 roku, kiedy Wincenty miał 7 miesięcy. Ostatnio, w ramach projektu Familly affair kolektywu Zimerfrei, Anna i Wincenty powrócili do wspólnego tańczenia po prawie 3 latach przerwy.

 

Pomysł: Anna Wańtuch
Wykonanie: Anna i Wincenty Wańtuch
Muzyka: Kołysała mama smoka Kai i Janusza Prusinowskich

 

W Maastricht właśnie zakończył się teachers training z Contakids z założycielem metody Itayem Yatuv, Anna Wańtuch, polska tancerka i pedagożka, miała możliwość reprezentować tam Polskę i jest licencjonowany nauczycielem tej metody.

 

Czy jest Contakids? Poprzez fizyczny kontakt, pracę z ciałem i ruchem, rodzice i dzieci rozwijają nową formę komunikacji, która sprawia radość obojgu. Dzieci zwiększają swoje umiejętności motoryczne i pewność siebie, a ich rodzice stają się bardziej ufni wobec siebie i swoich dzieci.

 

Contakids Polska

 

***

 

Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży od ponad dekady wspiera profesjonalnych twórców prowadząc Scenę Tańca Współczesnego, na której prezentują swoje dokonania głównie krakowscy artyści. Swoim programem Scena Tańca Współczesnego chce przełamywać tradycyjne wyobrażenia o tańcu, odpowiadać na nowe i awangardowe tendencje w sztuce i prezentować je dla szerszej publiczności.

 

Bilety: 10 zł; 15 zł 
Konieczna rezerwacja: scena.tanca.sckm@gmail.com, tel. 12 430 50 90.

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close