Wersja do druku

Udostępnij

15 stycznia 2016 roku, o godzinie 20.30 Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie (ul. Wietora 13) zaprasza na pokaz dwóch spektakli jednego wieczoru: solowej improwizacji tanecznej Iwony Olszowskiej Koncert na organy oraz krótkiej etiudy Postnatal Project Anny Wańtuch i jej syna Wincenta. Postnatal Project to różne drogi badania sposobu poruszania się z małym dzieckiem. To ciągły dialog pomiędzy rolą kierującego rodzica, który próbuje pomóc dziecku poruszać się w sposób, jaki ono jeszcze samodzielnie nie potrafi, ale również inspirowanie się sygnałami i propozycjami, które wychodzą ze strony dziecka. W krótkich performansach rodzic i dziecko wspólnie czerpią korzyści z bycia i poruszania się razem. Pierwszy Postnatal Project miał miejsce w 2012 roku, kiedy Wincenty miał 7 miesięcy. Ostatnio, w ramach projektu Familly affair kolektywu Zimerfrei, Anna i Wincenty powrócili do wspólnego tańczenia po prawie 3 latach przerwy.

 

Koncert na organy

Iwona Olszowska zaprasza na improwizację taneczną, otwierającą przestrzeń na odmienną percepcję.

To
Cielesny koncert
Według
Niespotykanej partytury
Z
Powstającą na bieżąco kompozycją

 

***

 

Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży od ponad dekady wspiera profesjonalnych twórców prowadząc Scenę Tańca Współczesnego, na której prezentują swoje dokonania głównie krakowscy artyści. Swoim programem Scena Tańca Współczesnego chce przełamywać tradycyjne wyobrażenia o tańcu, odpowiadać na nowe i awangardowe tendencje w sztuce i prezentować je dla szerszej publiczności.

 

Bilety: 10 zł; 15 zł 
Konieczna rezerwacja: scena.tanca.sckm@gmail.com, tel. 12 430 50 90.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close