Wersja do druku

Udostępnij

Kolejny dzień Krakowski Reminiscencji Teatralnych to także okazja do obejrzenia spektakli tanecznych. Przestrzeń Studia Telewizyjnego S-3 w Łęgu stanie się miejscem prezentacji prac dwóch interesujących choreografów – Rafała Dziemidoka i Janusza Orlika.

Święto wiosny Strawińskiegow wersji Orlikawyzbyte jest motywów ofiarniczych, podobnie jak wszelkich innych wątków fabularno-literackich. Zostają tylko trzy męskie ciała, pełne charakterystycznej dla baletu Niżyńskiego dynamiki i witalności. Premiera Orlika miała miejsce w poznańskim Starym Browarze, podczas tegorocznego Festiwalu Wiosny.

Natomiast KraRafała Dziemidoka z Grupy Koncentrat tominimalistyczny spektakl , pełen typowej dla tego twórcy ironii. Tutaj łączy się ona ze zmysłem analitycznym. Opowieść o pracy choreografa – jego nierealizowanych do tej pory pomysłach, które odpadały gdzieś w procesie twórczym – przeplata się z poetyckimi inspiracjami bezruchem skutej lodem przyrody. Spektakl był prezentowany w ramach ostatniej edycji prestiżowego programu Aerowaves w Ljubljanie.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close