Wersja do druku

Udostępnij

W niedzielę i poniedziałek w Krakowie odbędą się dwa wydarzenia związane z niezależną sceną tańca.21 kwietnia o godz. 19.00 w Hurtowni Ruchu spotkanie zatytułowane Jak być freelancerem-artystą w Krakowie, Amsterdamie, Barcelonie?”(Dialog-Kraków). Spotkanie z udziałem tancerek Manueli Tessi z Amsterdamu, Dominiki Knapik z Krakowa i muzyka z Barcelony Vasco Trilla. Rozmowa będzie dotyczyć pracy freelancera-artysty w trzech różnych miastach europejskich: Amsterdamie, Krakowie i Barcelonie; codziennych dylematów, wyborów i ograniczeń, związanych z indywidualną ścieżką niezależnej drogi artystycznej. Spotkanie poprowadzą Małgorzata Haduch oraz Bartek Adamczak (FreeJazzowy Alchemik).

Natomiast w poniedziałek 22 kwietnia o godz. 20.00 Fundacja Dom Kultury Alchemia, Unfinished Company oraz Księgarnia Hiszpańska Elite zapraszają do Alchemii na wieczór z muzyką i tańcem improwizowanym, w ramach którego wystąpią zagraniczni goście niedzielnego spotkania: hiszpański perkusista Vasco Trilla i włoskiej tancerki Manuela Tessi. Występ odbywa się w serii Free The Dance.

Cykl Free The Dance powstał z inicjatywy tancerki Małgorzaty Haduch. Jest to seria performensów z udziałem muzyków-improwizatorów oraz tancerzy. Artyści zgłębiają sztukę improwizacji w połączeniu muzyki i tańca współczesnego, a w centrum ich poszukiwań są różne sposoby budowania wzajemnych relacji pomiędzy improwizowanym ruchem i muzyką, możliwość uwolnienia umysłu oraz transformacja energii. Free The Dance skupia się na intymnych duetach i małych, lecz niepowtarzających się, składach. Są to zawsze spotkania wyjatkowych osobowości scenicznych, starcie się doświadczonych improwizatorów, energii i wyobraźni.

Dokumentacja letniej serii Free the Dance.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close