Wersja do druku

Udostępnij

W czwartek 7 lutego w Krakowie (Hurtownia Ruchu, ul. Kącik 9) startuje Unfinished Laboratory of Improvisation –otwarte lekcje dla muzyków i tancerzy, które poprowadzi Małgorzata Haduch.Lekcja skupia się na różnych metodach budowania improwizacjiw połączeniu muzyki na żywo i tańca współczesnego. Małgorzata Haduch orazUnfinished Company zapraszają do poznania różnych sposobów relacji tańca zmuzyką oraz tworzenia wspólnej kompozycji w czasie rzeczywistym. Uczestnicy będą korzystać z różnych technik improwizacji (metody Davida Zambrano, MichaelaSchumachera, Katie Duck, Aba Baarsa, Wilberta de Joode, między innymi) orazz doświadczenia scenicznego Unfinished Company. Spotkania zaplanowano są na wszystkie czwartki do końca marca od godz. 12.00 do 14.00.

Również w czwartki w tym samym miejscu (Hurtownia Ruchu) ww godz. 10.00-11.45 w lutym i marcu odbywać się będą – po wznowieniu – lekcje Flying Low. Flying Low&Passing Through (Latanie Nisko&Przechodząc Przez...) rozpoznawalne są w świecie tańca współczesnego jako unikalny styl oraz sposób tworzenia choreografii wymyślony i rozwinięty w ostatnich 25 latach przez znakomitego choreografa Davida Zambrano (Wenezuela/Holandia). Jego filozofia ruchu wpływa także na postawę życiową oraz refleksję nad jednostką we współczesnym świecie. Podstawy ruchu Zambrano to praktyka umiejętności przystosowania się w każdej sytuacji i wykorzystanie doświadczenia życiowego w każdym momencie. Spontanicznie.

Flying Low – technika Latania Nisko – to proces poszukiwania spirali, w ciele i w przestrzeni. Wykorzystuje intensywną pracę “wchodzenia i wychodzenia z ziemi”, studiując związek tancerza z podłogą skupiając się na pracy i sile stóp; inne podstawowe elementy praktyki Flying Low to traktowanie ciała i przestrzeni jako nierozerwalnej całości, świadome zbieranie i wysyłanie energii, używanie głosu do komenderowania swojego ciała i energii. Szybkość, ryzyko i radość. Zaraz po Lataniu Nisko, zapraszamy na regularne lekcje Improwizacji – oczekiwany przez wielu tancerzy i muzyków – ULI – UNFINISHED LABORATORY OF IMPROVISATION….

Hurtownia Ruchu, ul.Kącik 9 w Krakowie.

Prowadzi Małgorzata Haduch

Cena: 25 zł

Flying Flow:

http://www.youtube.com/watch?v=YfxWckmY8L0

Jean Philippe Morel solo http://www.youtube.com/watch?v=1jz8qJ6M4Vc

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close