Wersja do druku

Udostępnij

13 stycznia w Teatrze Ludowym w Krakowie (Osiedle Teatralne 34) o godz. 17.00 odbędzie się pokaz spektaklu Szachy Baletu Dworskiego „Cracovia Danza”. Przedstawienie inauguruje cykl pokazów zespołu w Teatrze Ludowym, zatytułowanych Niedziele dla tańca, podczas których zaprezentowane zostaną spektakle z różnych epoko uniwersalnej, lekkiej i żartobliwej formule, odpowiednie dla widzóww każdym wieku, miłośników teatru, tańca, baletu i pantomimy, poza Szachami także Balet o kawie i W starym kinie. Cyklowi patronuje taniecPOLSKA.pl

Szachy to taneczna interpretacja mistrzowskiego tekstu Jana z Czarnolasu. Oryginalne choreografie, wyjątkowe kostiumy, pantomima oraz „żywe” słowo wprowadzają widza w świat szachowych rozgrywek i dworskich intryg. Spektakularne figury szachowe oraz postaci z poematu to intelektualna rozrywka podana w lekkiej formie.Kolejny pokaz (w innej obsadzie) przedstawienia odbędzie się 3 lutego o godz. 17.00 w Teatrze Ludowym.

eżyseria– Paweł Winsczyk, w spektaklu występuje również w roli Króla Tarsesa i Narratora
inscenizacja i choreografia– Romana Agnel
ruch pantomimiczny– Krzysztof Antkowiak

scenografia i kostiumy– Monika Polak-Luścińska
maski i rekwizyty– Maciej Luściński

Występują Tancerze Baletu Dworskiego „Cracovia Danza”.

Obsada: 13.01.2013 r. godz. 17.00
Romana Agnel,Monika Kieliba,Alicja Petrus,Magdalena Żmuda,Krzysztof Antkowiak,Adam Czechlewski (gościnnie),Jan Fečko,Sławomir Greś,Sebastian Kubacki (gościnnie)


Obsada: 3.02.2013 r. godz. 17.00
Monika Kieliba,Joanna Lichorowicz,Dominika Malaga,Alicja Petrus,Krzysztof Antkowiak,Dariusz Brojek,Sławomir Greś,Jan Fečko,Sebastian Kubacki (gościnnie)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close