Wersja do druku

Udostępnij

W tym roku w ramach Nocy Teatrów w Krakowie, przypadającej w sobotę 14 czerwca, odbędzie się kilka wydarzeń tanecznych. Obowiązują bezpłatne wejściówki. Jeden z pokazów, Przemiany w Teatrze Groteska  (reż. Adolf Weltschek, chor. Carolina Finn. Z udziałem m.in. Liwiii Bargieł i Karola Miękiny) ma charakter przedpremiery:  w spektaklu esencja życia sprowadza się do najprostszych działań i gestów, codziennych rytuałów, które zwyciężają nad siłami destrukcji.  Przedstawienie będzie prezentowane także 13 i 15 czerwca. Natomiast premierę podczas krakowskiej Nocy Teatrów mieć będzie spektakl Jacka Owczarka Ciało limbiczne, zrealizowany z Teatrem DF: Kształt i struktura spektaklu jest efektem autorskiej metody pracy artysty z tancerzami, opartej o improwizację i świadomość ciała w interakcji z drugą osobą. (godz. 18.30, MOCAK).

 

Ponadto podczas imprezy odbędzie się pokaz Baletu Dworskiego „Cracovia Danza” A l’Espagnol. Taniec hiszpański od XVI do XIX wieku (godz. 18.00, Barbakan) oraz music & movement na Scenie Stolarnia Teatru Ludowego (godz. 20.00) – w repertuarze wieczoru taniec klasyczny i współczesny w różnorodnych etiudach choreograficznych autorstwa Sabiny Pyki, Karoliny Skarżyńskiej i Bernadetty Zwierowskiej, a także fragmenty spektaklu Teatru Tańca Dekompresja oraz Tryptyk o kobiecie w choreografii Michaiła Zubkowa i Kingi Szablowskiej.  Na zakończenie e/motion w choreografii Moniki Myśliwiec z muzycznym udziałem Dawida Sulej Rudnickiego.

 

 

Ponadto w ramach Nocy kolejne spotkanie z cyklu Obszar tańca w Teatrze BARAKAH – spektakl Barbary Bujakowskiej, Pauliny Wysockiej i Marcina Janusa Śniło mi się, że pozostał po nas pusty pokój (godz. 20.30).

 

O prezentacjach:

 

Teatr Groteska Przemiany – chor. Caroline Finn

Balet Dworski „Cracovia Danza” – A l’Espagnol. Taniec hiszpański od XVI do XIX wieku

Teatr Tańca DF Ciało limbiczne – chor. Jacek Owczarek

music & movement – wieczór z tańcem klasycznym i współczesnym

Barbara Bujakowska, Paulina Wysocka, Marcin Janus Śniło mi się, że pozostał po nas pusty pokój

 

Więcej o Nocy Teatrów: http://krakowskienoce.pl/noc_teatrow/111881,0,1,program.html

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close