Wersja do druku

Udostępnij

W piątek 15 czerwca TeatrCiąglewRuchuzaprasza do Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie (ul. Wietora 15, godz. 19.00) na spektakl ¾ w choreografii Marty Pietruszki, a 16 czerwca, podczas Nocy Teatrów, na przedstawienie T również z choreografią tej artystki (także SCKM,godz. 19.00). Na oba wydarzenia wstęp wolny.

W ramach tej samej imprezy w sobotę wieczorem Teatr Tańca DF zaprasza natomiast na Taras Północny Dworku Białoprądnickiego (ul. Papiernicza 2) na spektakl Piksel. Autorką choreografii jest Karolina Mika. Wstęp wolny.

TeatrCiąglewRuchu

Inspiracją do choreografii były zdarzenia z życia wzięte, piękne wiersze, niezwykłe ich wykonanie i muzyka.
Gość wieczoru Dance Efford.
Tytuł 3/4


Choreografia: Marta Pietruszka
Muzyka: Konieczny
Ścieżka dźwiękowa: Wojtek Fularz
Tańczą: Agata Garlej, Małgorzata Bradecka, Małgorzata Pasek, Joanna Pudełko,Justyna

Siemionowicz, Karolina Więcek, Maria Krobicka, Karolina Bukała, Katarzyna Baczyńska

15, 16 czerwca, godz 19
Noc teatrów z TeatremCiąglewRuchu

….rzecz dzieje się na łące, na ulicy i w knajpie…
….relacje międzyludzkie ą nieco złożone

Tytuł: T
Choreografia: Marta Pietruszka
Muzyka: J. Stokłosa
Ścieżka dźwiękowa: Wojtek Fularz
Tańczą: A. Garlej, Małgorzata Bradecka, Małgorzata Pasek ,Joanna Pudełko, Justyna Siemionowicz, Karolina Więcek

Na oba wydarzenia wstęp wolny.

Teatr Tańca DF

PIKSEL


Piksel łączy w sobie taniec, muzykę, tworzone na żywo dźwięki beatboxowe oraz współgrające ze sobą warstwy: scenograficzną i kostiumową. Elementy spektaklu korespondują ze sobą przez cały czas jego trwania. Poszczególne fragmenty układanki tworzą spójną całość. Stanowią żywe, energetyczne widowisko naznaczone geometrycznymi znaczeniami.

Piksel – najmniejszy element wyświetlanego obrazu przeistacza się na scenie w ogromną przestrzenną figurę geometryczną. Ruch tancerek zostaje wpleciony w jej strukturę. Obraz ciała widnieje w ramach sześciennej bryły w dosłownym tego słowa znaczeniu. Postacie, pobudzone do życia przez impulsy muzyczne obierają taneczny kierunek. Ciało nie tylko znajduje geometryczne ramy dla ruchu, ale również zaczyna nabierać w tańcu tej samej formy. Ostre, urywane ruchy z coraz większą intensywnością wypełniają scenę. Ciała nabierają odwagi w tworzeniu żywych figur geometrycznych, porzucając z czasem sześcienne zamknięcie. Budowana dynamika ruchu sinusoidalnie zwraca się ku dołowi. Gigantyczny piksel niknie w oczach widzów. Życie sceniczne gaśnie przypominając znikające małe cząstki wyświetlanego obrazu. Pozostawia jednak w głowach widzów migoczące elementy ruchomego widoku sprzed kilku chwil.

WSTĘP WOLNY.

choreografia: Karolina Mika
muzyka: Sławomir Księżyk i Mateusz Łyczak(beatbox); collage
projekcja: Sławomir Wydra
kostiumy: Karolina Mika (wykonanie: Maria Mazur)
scenografia: Karolina Mika (wykonanie: Maciej Rompalski)
tańczą: Katarzyna Badura-Kozak, Dominika Kowal, Anna Majerczyk, Karolina Mika, Małgorzata Ogórek, Magdalena Śmigasiewicz

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close