Wersja do druku

Udostępnij

30 listopada ogodz.18.30 Opera Krakowska (ul. Lubicz 48) zaprasza na gościnny spektaklTraviata – tańcem opowiedziana w wykonaniu zespołu Artemis Danza. Dyrektorem artystycznym zespołu od 1994 roku jest tancerka i choreografka Monica Casadei. Wspólnie z Artemis Danza stworzyła ponad 30 różnorodnych kreacji, występując na scenach całego świata.Traviatato pierwsza częścią projektuCorpo a Corpo Verdi – Tritticostworzonego przez Artemis Danza przy współpracy z Festiwalem Verdiego w Parmie (Włochy). Inspiracją była twórczość kompozytora, którego 200-setną rocznicę urodzin obchodzimy w tym roku.

Ciało tancerza staje się narzędziem służącym do tłumaczenia, uwydatniania i transformowania poruszającej mocy oper i muzyki Giuseppe Verdiego. Poprzez żywe i energiczne gesty, które są cechą charakterystyczną języka Moniki Casadei, ciało tancerza absorbuje pasję, ból i dramatyzm zakończenia historii Violetty i Alfreda.[…] Taniec i opera łączą się tworząc ciąg obrazów, które nie mają dydaktycznej spójności, a mimo to są ściśle powiązane z tragedią Violetty.

(Notatki z rozmowy z Moniką Casadei na temat Corpo a Corpo Traviata przeprowadzonej przez Francescę Pedroni)

Choreografia, reżyseria, scenografia, światła i kostiumy: Monica Casadei
Asystent choreografa: Elena Bertuzzi
Przygotowanie muzyczne: Luca Vianini
Dramaturgia muzyczna: Alessandro Taverna

Produkcja: Compagnia Artemis Danza/Monica Casadei
Koprodukcja: Fondazione Teatro Comunale di Ferrara, Festival Verdi – Parma

Wystąpią:Francesca Cerati, Vittorio Colella, Melissa Cosseta, Gloria Dorliguzzo, Chiara Montalbani, Gioia Maria Morisco, Sara Muccioli, Camilla Negri, Francesca Ruggerini, Emanuele Serrecchia, Filippo Stabile.

Spektaklowi będzie towarzyszyć wystawa, ukazująca reprezentatywną część kolekcji dzieł artystów takich jak Luchino Visconti, Franco Zeffirelli, Perluigi Pizzi, Danilo Donati, Nicola Benois, którzy przedstawili otoczenie, krajobraz, miejsca i postaci, opisane przez muzykę Verdiego.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close