Wersja do druku

Udostępnij

Podczas tegorocznej, V edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego KRoki widzowie zobaczą 14 spektakli, zrealizowanych przez artystów z 10 krajów, w tym 6 polskich produkcji.

 

W środę, 17 maja o godzinie 19.00 Teatr Dada von Bzdülöw pokaże spektakl Strategia (mimowolna reaktywacja) w reżyserii i wykonaniu Leszka Bzdyla. Leszek Bzdyl powróci do swojego  performansu Strategia sprzed trzynastu lat, by odczytać go w zmienionych okolicznościach. W czwartek, 18 maja o godzinie 18.00 Aurora Lubos zaprezentuje performans Witjacie/Welcome dotyczący postaw ludzkich w obliczu kryzysu uchodźczego. Tego samego dnia o godzinie 20.00 zostanie pokazany spektakl Back to Bone w choreografii Rosalind Crisp z udziałem polskich tancerzy i performerów (Martyna Lorenc, Anna Nowicka, Janusz Orlik, Tomek Pomersbach, Julia Plawgo, Katarzyna Wolińska i Marysia Zimpel). Bohaterem spektaklu staną się nie tyle same gesty i kroki, co kluczowa w praktyce choreograficznej i tanecznej Rosalind uważność – zdolność  do pozostawania zawsze w „teraz”, do śledzenia, inicjujących poszczególne ruchy impulsów i twórczego wykorzystywania nawet najmniejszych zmian, zachodzących w ciele. W piątek, 19 maja o godzinie 19.00 wystąpią Marcin Masecki, Ilona Trybuła i goście z performansem Mazurki, a w sobotę, 20 maja, o godzinie 19.00 W&M Physical Theatre pokaże spektakl UJĘ(Ci). Projekt UJĘ(Ci) koncentruje się na przedstawieniu relacji i różnych jej odcieni. Festiwal zakończy pokaz spektaklu Soul Project/PL w reżyserii Davida Zambrano wyprodukowany w ramach wystawy Przyjdźcie, pokażemy Wam, co robimy. O improwizacji tańca w Muzeum Sztuki w Łodzi [kuratorki Katarzyna Słoboda i Sonia Nieśpiałowska-Owczarek] we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu „Zamówienia choreograficzne”.

 

Tegorocznym KRokom towarzyszyć będzie wystawa Poruszenia Marty Ankiersztejn, jednej z najlepszych fotografek teatru tańca w Polsce.

 

Więcej o spektaklach:

Cie Alias & Guilherme Botelho (Szwajcaria): Antes

Constanza Macras | DorkyPark & Oscar Bianchi The Past – projekcja spektaklu

Constanza Macras | DorkyPark: Electrodomestics

Adi Weinberg (Izrael): Living Leaving

Anna Steller (Polska): Solove

Daniel Belkin: Leaning on

Arkadi Zaides: Archive

Anna Godowska, Sławek Krawczyński: Bataille i świt nowych dni

Dalija Aćin Thelander i Keren Levi: Up Side Down

Teatr Dada von Bzdülöw: Strategia (mimowolna reaktywacja)

Aurora Lubos: Witajcie/Welcome

Rosalind Crisp: Back to Bone

Ilona Trybuła, Marcin Masecki i goście: Mazurki

W&M Physical Theatre: UJĘ(Ci)

David Zambrano, Pracownia Fizyczna i goście: Soul Project/PL

 

Więcej o warsztatach:

Lekcje GaGa dla amatorów. Prowadzenie: Adi Weinberg (Izrael)

Lekcje GaGa dla zaawansowanych. Prowadzenie: Adi Weinberg (Izrael)

 

O wystawie Marty Ankiersztejn

 

Projekcje filmów tanecznych z konkursu Dances with Camera, odbywającego się w ramach Short Waves Festival

 

***

Więcej o festiwalu

 

Program festiwalu:

http://mos.art.pl/aktualnosci/pl/119/kroki-program-12-21-maja-2017

 

BILETY

 

Teatr im. Juliusza Słowackiego - logo 2016 (miniaturka)  Logo Małopolski Ogród Sztuki (miniaturka)

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close