Wersja do druku

Udostępnij

Dziś o godz. 19.00 na finał KRoków – III Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego  prezentacja wznowionego po dwudziestu pięciu latach zadziwiającego debiutu Wima Vandekeybusa i jego zespołu Ultima Vez. Vandekeybus, a także kompozytorzy Thierry de Mey i Peter Vermeersch, otrzymali w Nowym Jorku prestiżową nagrodę Bessie za to „brutalne zderzenie tańca i muzyki: niebezpieczny krajobraz walki przedstawiony w What the Body Does Not Remember”. Pierwotna choreografia Vandekeybusa balansuje na wąskiej krawędzi między przyciąganiem a odpychaniem. Czasem mamy do czynienia z konfrontacją między parą tancerzy, miedzy dwiema grupami, między tancerzami a muzyką, czy między tancerzami a frapującymi układami. Ale przez cały czas jest to eksplozja agresji, lęku i zagrożenia. 

 

„Kiedy oglądam ten spektakl, znów odczuwam całą zawartą w nim pierwotną pasję i energię. Miałem wtedy całkowicie dość całego tego estetyzmu, tego „udawania”. Pragnąłem surowych emocji, siły fizycznej, odwagi. Dziesiątki lat później we wznowieniu spektaklu What the Body Does Not Remember wciąż rzucamy kamieniami. Dla mnie jest to nie tylkodowodem na to, jak wiele jest możliwe, ale także, że to co możliwe, może trwać.”– mówi Wim Vandekeybus

 

Reżyseria, choreografia i scenografia: Wim Vandekeybus

Wykonawcy: Jorge Jauregui Allue, Germán Jauregui Allue, Pavel Mašek, Guilhem Chatir, Eddie Oroyan, Aymara Parola, Revé Terborg, Claire Lamothe, Léa Dubois

Oryginalna muzyka: Thierry De Mey & Peter Vermeersch

 

Zespół Ultima Vez założony został w 1986 roku jako zespól i organizacja Wima Vandekeybusa  – choreografa, reżysera i filmowca. Od samego swego powstania Ultima Vez rozwija intensywnie swą działalność jako zespół tańca współczesnego z siedzibą w Brukseli i we Flandrii.

 

Po spektaklu, o godz. 21.00, odbędzie się spotkanie z artystami w klubie Pauza in Garden.

 

PROGRAM

 

Więcej

 

Bilety:

Karnet normalny: 235 zł, karnet ulgowy: 165 zł*

Bilety na spektakle Kafka sulla spiaggia, Mistral, Tyran(s), What the body does not remeber? – normalny: 45 zł, ulgowy: 35 zł.

Bilety na spektakle Eyes in the colours of the rain, Paradise lost, Stalking Paradise – normalny: 35 zł, ulgowy: 25 zł.

Wstęp na projekcje,  panele dyskusyjne, warsztaty taneczne dla dzieci oraz spotkania z artystami jest bezpłatny.

 

Sprzedaż internetowa: www.mos.art.pl

rezerwacja: tel. (12) 424 45 25, (12) 424 45 28.

 

Organizatorzy: Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie – Małopolski Ogród Sztuki.

 

Projekt dofinansowany został ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

 MKiDN dofinansowanie (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close