Wersja do druku

Udostępnij

Fundacja Performa w niedzielę 13 czerwca rozpoczyna drugą część projektu Przewodnik taniec. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych do oglądania cyklu spotkań z krakowskimi artystkami i artystami działającymi w obszarze tańca współczesnego. Przewodnik taniec proponuje subiektywne oprowadzanie po nowych i znanych przejawach tej sztuki, performansu i nowej choreografii. Ta współczesna platforma jest kształtowana przez pryzmat kuratorskich poszukiwań i fascynacji. W tej części projektu szczególna uwaga poświęcona została tematowi tańca na ekranie. Organizatorzy planują większą liczbę spotkań z filmem, zainspirowani pracami Anny Bajjou, reżyserki filmów tańca. W tej edycji przygotowano trzy spotkania z artystką oraz choreografkami i choreografami, których prace stały się inspiracją dla jej produkcji.

 

W tym roku gośćmi Przewodnika taniec będą:

 

– Alicja Miszczor – choreografka, pedagog, instruktorka hatha jogi i tancerka, która opowie o historiach pisanych ciałem,

– Katarzyna Machniewicz, fotografka tańca,

– Małgorzata Haduch, choreografka, pedgagożka, performerka i improwizatorka, odsłoni kulisy pracy z improwizacją.

 

Serię spotkań Wokół tańca na ekranie otworzy rozmowa o filmie nad Within oraz specyfice tańca na ekranie. Z Anną Bajjou i Martą Wołowiec, tancerką i choreografką omówi te zagadnienia Anna Królica – moderatorka i kuratorka projektu.

 

Kolejne spotkanie będzie dotyczyło filmu tańca Escape room zrealizowanego wokół produkcji Barbary Bujakowskiej, choreografki i tancerki, a na zakończenie projektu pojawi się rozmowa o Jumpcore 2.0 z Pawłem Sakowiczem i Anną Bajjou.

 

Dodatkowo rozmowom będą towarzyszyły premiery online krótkometrażowych projektów choreograficznych (screendance) na Within, Jumpcore 2.0 oraz Escape room zrealizowane w ramach MADcatalog dzięki stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Kultura w sieci. Anna Bajjou udostępni również wcześniejsze swoje produkcje: Soliści i Bumelant.

 

Przewodnik taniec powstał rok temu we współpracy z Adamem Kamińskim jako wielowymiarowa platformę do subiektywnego poznawania tańca współczesnego. Twórcom tego wirtualnego przewodnika przyświecała idea wykreowania sytuacji, w której kurator prowadzi rozmowy z artystami i oprowadza słuchaczy po ich spektaklach i twórczości. W zeszłym roku udało się zaprezentować 12 artystek i artystów.

 

Wszystkie rozmowy będą dostępna na stronie Fundacji Performa (www.fundacjaperforma.com) i na kanale Youtube .

 

Kuratorka: Anna Królica

Moderatorka: Anna Królica (rozmowę z Katarzyną Machniewicz prowadzą wspólnie: Kamila Ławniczuk-Stafiej i Anna Królica)

Organizacja: Fundacja Performa

 

Partnerzy: Nowohuckie Centrum Kultury, Krakowskie Centrum Choreograficzne, MADcatalog

 

Patroni medialni: Taniecpolska.pl, dlaStudenta.pl, Teatr dla Wszystkich

www.fundacjaperforma.com

 

Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa

 

 

Harmonogram cyklu rozmów z artystami:

 

13 czerwca – Opowieści ciałem, rozmawiają: Anna Królica, Alicja Miszczor

 

20 czerwcaInne ścieżki improwizacji i kompozycji tanecznej, rozmawiają: Małgorzata Haduch, Anna Królica

 

27 czerwcaOkiem fotografa tańca, rozmawiają: Katarzyna Machniewicz, Anna Królica, Kamila Ławniczuk-Stafiej

 

4 lipcaWokół tańca na ekranieWithin, rozmawiają: Anna Bajjou, Anna Królica, Marta Wołowiec

 

11 lipcaWokół tańca na ekranieEscape room, rozmawiają: Anna Bajjou, Barbara Bujakowska, Anna Królica

 

17 lipcaWokół tańca na ekranieJumpcore 2.0, rozmawiają: Anna Bajjou, Anna Królica, Paweł Sakowicz

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close