Wersja do druku

Udostępnij

W piątek 21 sierpnia 2015 roku o godz. 20.30 Teatr Barakah zaprasza na kolejny pokaz z cyklu Obszar tańca w Teatrze Barakah. Tym razem swoje solowe prace pokażą Iwona Olszowska (Moda na gender) i Alicja Miszczor (premierowy pokaz spektaklu Klementyna.) Obu artystkom akompaniować będzie Marcin Janus. Pokaz spektaklu Moda na gender jest częścią projektu Obszar tańca w Teatrze Barakah, który w 2015 roku realizowany jest we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca.

 

O spektaklach:

Moda na gender

Iwona Olszowska zaprasza na improwizację strukturalną wokół tematu mody i urody.

 

choreografia, koncept: Iwona Olszowska

kostiumy: Iwona Olszowska

kompozytor, twórca utworów muzycznych: Marcin Janus

reżyseria światła: Iwona Olszowska, Magdalena Bażela

reżyseria dźwięku: Marcin Janus, Iwona Olszowska

wykonanie: Iwona Olszowska (taniec), Marcin Janus (muzyka)

czas trwania: 20-25 min.

premiera: 21.02.2014, Teatr Barakah, Kraków

 

Klementyna

Alicja Miszczor zaprasza na premierowy pokaz spektaklu Klementyna.

 

Coś, co było ważne…

Nie mogę tego znaleźć..

Gdzieś,

Kiedyś…

Nie pamiętam.

Ptak płochy,

a może sen o nim.

Wyprasowałam listy.

Pościeliłam tęsknoty.

Poskładałam myśli.

A czegoś nie mam.

I zasypiam z żalem

po czymś co było ważne

Gdzieś,

kiedyś,

nie pamiętam…

 

pomysł i choreografia: Alicja Miszczor

współpraca reżysersko-choreograficzna: Iwona Olszowska

taniec: Alicja Miszczor

muzyka: Marcin Janus

 

Obszar tańca w Teatrze Barakah stanowi cykl spektakli prezentujących spektrum tańca – od choreografii po improwizację. Repertuar oparty jest na kilku rodzajach improwizacji tańca współczesnego: improwizacji otwartej, strukturalnej oraz choreografii z elementami improwizacji. Spektakle maja charakter kameralny. Niewielka odległość tancerzy od widzów pozwalała na wytworzenie bliskiej relacji, w której taniec jest językiem komunikacji. Interakcje między tancerzami i muzykiem oglądane z bliska umożliwiają głębszą percepcję sztuki. Scena Teatru Barakah raz w miesiącu staje się sceną dla tańca współczesnego. Program Obszaru Tańca został włączony do regularnego repertuaru teatru. W tym roku projekt realizowany jest we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2015. Opiekę artystyczną nad Obszarem Tańca sprawuje Iwona Olszowska. Elektroniczną muzykę na żywo komponuje i gra Marcin Janus. Spektakle będzie można oglądać od marca do listopada 2015 roku. Obszar Tańca w 2015 roku to spotkania z tańcem współczesnym i improwizacją raz w miesiącu, w piątki o godz. 20.30 w Teatrze Barakah przy ul. Paulińskiej 28 w Krakowie.

 

Pokaz spektaklu Moda na gender jest częścią projektu Obszar tańca w Teatrze Barakah, który został zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2015.

 

   Logo Scena dla tańca (miniaturka)  Logo IMIT (miniaturka)

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close