Wersja do druku

Udostępnij

Małgorzata Haduch z 50collectiVe zapraszają na Flying Low&Passing Through. Praktyka tańca i improwizacji wg Davida Zambrano – podwójne warsztaty weekendowe, które odbędą w lutym i marcu 2012 (17-19 lutego oraz 2-4 marca) w krakowskiej Hurtowni Ruchu. Oprócz kontynuacji zadań znanych już uczestników poprzednich warsztatów, pojawi się rozwinięcia pracy ze zmianą poziomów ruchu, a także nowe elementy m.in. praca nad strukturą performansu z wykorzystaniem improwizacji oraz muzyką na żywo w wykonaniu duetu HERA – Ksawerego Wójcińskiego (kontrabas) oraz Pawła Postaremczaka (saksofon).

Koszt: 165 ZŁ za weekend (10 GODZIN ZAJĘĆ), 300 zł za dwa weekendy

Rejestracja: unfinishedcompany@gmail.com

Więcej informacji:www.thepassingthrough.wordpress.com


Czym jest Flying Low&Passing Through?

To technika tańca (Latanie Nisko&Przechodzenie przez) oraz język kompozycji i improwizacji stworzone przez znakomitego choreografa Davida Zambrano. Jego filozofia ruchu wpływa na język sceniczny, a także na postawę życiową oraz refleksję nad jednostką we współczesnym świecie. Podstawy ruchu Zambrano to praktyka “giętkości” nie tylko ciała ale i umysłu oraz umiejętności przystosowania się w każdej sytuacji i wykorzystanie doświadczenia życiowego w każdym momencie. Spontanicznie. Słowa-klucze praktyki Flying Low&Passing Through to: przemierzanie przestrzeni, podążanie myśli, trajektoria, „skąd przychodzisz i dokąd zmierzasz”, kohezja/ekspansja, poszukiwanie spirali w ciele i w przestrzeni, niewidzialne siły oraz doświadczenie życiowe manifestujące się w każdym momencie. Najważniejszą rolę odgrywa praca w grupie, kompozycja i muzykalność.

Od prowadzącej:

Podczas kolejnej odsłony warsztatów w- podwójnego weekendu w Hurtowni Ruchu w Krakowie, oprócz “Powtórki z Rozrywki” zajmiemy się kolejnymi rozdziałami Passing Through- rozwiniemy zmianę poziomów under&over&around/pod/nad/obok, wprowadzimy długo oczekiwany dotyk Touch in looping, a pod hasłem performance skupimy się na praktyce struktury performansu z elementami improwizacji języka Zambrano oraz z muzyką na żywo – Ksawery Wójciński (kontrabas) i Paweł Postaremczak (saksofon). I jak zwykle na rozgrzewkę trochę polatamy, “pośpiewamy”, przybędziemy, wyruszymy…

Szczegółowe informacje i linki do akcji50collectiVe dostępne w zakładkach Kalendarium/Wydarzenia.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close