Wersja do druku

Udostępnij

Festiwal KRoki i Fundacja BieleckiART zapraszają w dniach 14-15 marca 2013 na warsztaty taneczne z improwizowaną muzyką Williama Goldsteina –kompozytora, którego najbardziej wyrazistą cechą jest umiejętność komponowania muzyki w trakcie koncertów i warsztatów bez żadnego wcześniejszego przygotowania.Warsztaty z Goldsteinem stanowią próbę nawiązania twórczego dialogu pomiędzy komponującym na żywo artystą awypowiadającym się poprzez ciało tancerzami. Zgromadzeni wwyjątkowej przestrzeni sali widowiskowej Małopolskiego Ogrodu Sztuki, poprzez wspólną improwizację, będą odkrywać sposoby komunikacji ciała i muzyki. Warsztaty poprowadzi wybitny amerykański kompozytor, specjalista komponowania muzyki wczasie rzeczywistym, przewodniczący jury krakowskiego festiwalu Screen & Sound Fest. – Let’s See The Music. Warsztaty skierowane są do wszystkich tancerzy, w szczególności do tych, zainteresowanych technikami improwizacyjnymi tańca.


William Goldstein– pianista, kompozytor, odkrywca i pionier nowych technologii. Do tej pory wydał 35 albumów i skomponował muzykę do ponad 50 filmów i programów telewizyjnych, m.in. do serialu Sława(Fame) oraz filmówShocker,FaworytaiThe Miracle Worker. Jest członkiem Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej w Los Angeles, gdzie zasiada w komisji muzycznej i filmów obcojęzycznych. Gościnnie wykładał tam estetykę muzyki oraz muzykę w filmie.Jako pierwszy na świecie stworzył komputerową ścieżkę dźwiękową do seriiNBC Oceanquest(1985). Skomponował również muzykę do gry komputerowejKing’s Quest IVi przyczynił się do powstania pierwszych kart dźwiękowych.Jest fundatoremMuzeum Sztuki Współczesnejw Los Angeles oraz dyrektoremCalifornia State Summer School for the Arts. W trakcie swojej kariery muzycznej współpracował min. z Johnem Avildsenem, Johnem Badhamem, Robem Cohenem, Guberem/Petersem, Weemsem Cravenen i Frankiem Perrym.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close