Fundacja Crush On Trash oraz Miasto Kraków zapraszają na “WCIELENIA_Kraków tańczy! vol.1”, czyli przegląd projektów zrealizowanych dzięki Stypendium Twórczemu Miasta Krakowa w dziedzinie tańca. 29 listopada o godz. 19.00 w Teatrze ŁAŹNIA NOWA zaprezentowany zostanie stypendialny projekt Dominiki Wiak, stworzony we współpracy koncepcyjnej i choreograficznej z Danielą Komęderą-Miśkiewicz.

Wersja do druku

Udostępnij

Amerykański Projekt Manhattan miał na celu konstrukcję pierwszej broni atomowej. Była to bomba paradoksalna: miała przynieść wielkie zniszczenia i jednocześnie zakończyć wojnę. Zrzucenie bomby Little Boy na Hiroszimę było przerażającym przykładem działań człowieka, demonstrującym, że sposobem na pojednanie jest zwiększenie przemocy. Czy wojnę da się zakończyć w inny sposób niż eskalacją agresji?

Myślenie apokaliptyczne przestaje być szaleństwem, a staje się codziennością. Możemy się zniszczyć albo pokochać. Czy człowiek jest w stanie powstrzymać się przed użyciem tego, co wyprodukować potrafi?

Manhattan jest spektaklem, który sięga poza granice tradycyjnego tańca i choreografii. Dominika Wiak i Daniela Komędera-Miśkiewicz używają swoich ciał jako narzędzi do ukazania obrazu eksploracji ludzkiej psychiki, stawiając pytania o tożsamość, relacje międzyludzkie oraz konflikty.

 

Dominika Wiak, Daniela Komędera-Miśkiewicz "Manhattan", fot. Aleksander Joachimiak

Dominika Wiak, Daniela Komędera-Miśkiewicz "Manhattan", fot. Maciek Rukasz

Dominika Wiak, Daniela Komędera-Miśkiewicz "Manhattan", fot. Maciek Rukasz

Dominika Wiak, Daniela Komędera-Miśkiewicz "Manhattan", fot. Maciek Rukasz

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close