Wersja do druku

Udostępnij

Po obejrzeniu 13 prezentacji tanecznych w dniu 22 lutego 2014, jury konkursu choreograficznego 3….2….1…TANIEC w składzie Anna Królica, Edyta Kozak, Ryszard Kalinowski oraz Eryk Makohon postanowiło przyznać następujące nagrody:

Edyta Kozakprzyznała:

Nagrodę w wysokości 1000 zł dla Macieja Kuźmińskiego za „precyzję choreografii jej wykonanie; za spójną dramaturgię i świadomość każdego ruchu; za ciszę i bezruch; za humor, autoironię; za odwagę pozostania anonimowym i tajemnicę, która pozostała na scenie”.

Nagrodę w wysokości 500 zł dla Aleksandry Bożek-Muszyńskiej za „minimalistyczną choreografię pełną znaczeń; za nowy rekwizyt taneczny – (plecak) otwierający na zaskakujące wykorzystanie ciała; za twórcze poszukiwania w obszarach poszerzania granic choreografii; za fantazję i poczucie humoru”

Anna Królicaprzyznała:

Nagrodę w wysokości 1000 zł dla Bridie Gane za „błyskotliwą a przy tym przewrotną grę z tradycją tańca oraz świetny wybór performerki”

Nagrodę w wysokości 500 zł dla Dariusza i Joanny Małojło za „dramaturgię, wyobraźnię plastyczną oraz odniesienia kulturowe”

Ryszard Kalinowskiprzyznał:

Nagrodę w wysokości 1000 zł dla Joanny Miś-Fudali i Marty Pańki za „bardzo konsekwentnie poprowadzoną myśl dramaturgiczną spektaklu, zbudowanego na intensywnej i przejmującej relacji dwóch postaci w oparciu o doskonale przepracowany autorski język tańca”

Nagrodę w wysokości 500 zł dla Macieja Kuźmińskiego za„precyzję choreograficzną i udaną interpretację tematu poprzez zastosowanie elementów ruchowych o niezwykłej jakości i sile wyrazu”

Eryka Makohonprzyznał:

Nagrodę w wysokości 1000 zł dla Bridie Gane za „podejmowanie «poważnych tematów», kompozycję obecności użytej jako narzędzie oraz twórcze wykorzystanie cytatu”.

Nagrodę w wysokości 500 zł dla Aleksandry Bożek -Muszyńskiej za „twórczą kompozycję obrazu i gestu, dramaturgiczną «skokowość»,słodko – gorzkie kontestacje”.

Dodatkowo przyznano nagrody książkowe dla Aleksandry Bożek – Muszyńskiej (2 szt.), Macieja Kuźmińskiego (2 szt.), Dariusza i Joanny Małojło (1 szt.), Bridie Gane i Justyny Kalbarczyk (2 szt.), Joanny Miś-Fudali i Marty Pańki (1 szt.).

Więcej: Wyniki preselekcji

Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

Logo Miasta Kraków (oryginał) Kraków media (miniaturka) Logo IMIT (miniaturka)

Organizatorzy:

Logo Nowohuckie Centrum Kultury (miniaturka) Logo Krakowskie Centrum Choreograficzne (miniaturka)Logo Stowarzyszenie Krakowkski Teatr Tańca (miniaturka)

***

3…2…1…TANIEC to konkurs choreograficzny odbywający się corocznie od 2011 roku. Konkurs obejmuje prace solowe, duety i tria oparte na szeroko rozumianej technice tańca współczesnego. Podstawowym celem konkursu jest konfrontacja własnej twórczości choreograficznej z profesjonalnym jury oraz feedback, z udziałem jurorów i publiczności, służący również edukacji widowni tańca.

Wyróżnikiem konkursu jest jego forma, według której każdy juror, bez konsultacji z pozostałymi członkami jury, przyznaje dwie własne nagrody dla dwóch wybranych prezentacji, określając w certyfikacie konkretne wartości prezentacji decydujące o jej wyróżnieniu. 3…2…1…TANIEC jest jednym z nielicznych polskich konkursów, który skierowany jest do choreografów, poszukujących własnego, oryginalnego języka scenicznej wypowiedzi, niezależnie od ich wieku i doświadczenia.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close