Wersja do druku

Udostępnij

W tym roku XXXVIII Krakowskie Reminiscencje Teatralne odbędą się w dniach 16-20 października. Tematem przewodnim festiwalu są Światy równoległe. Również podczas tej edycji stałym punktem programu będzie taniec współczesny. Kuratorami bloku tanecznego są Dominika Knapik i Wojciech Klimczyk. Pierwszego dnia festiwalu, 16 października, znanej już polskim widzom z tegorocznego przeglądu „Stary Browar Nowy Taniec na Malcie” austriackiej artystki, Ann Kaler pokaże swoją choreografię INSIGNIFICANT OTHERS (learning to look sideways) kreującą przestrzeń, w której gwałtownie poruszają się trzy ciała.

Natomiast 18 października okaz projektu Dance Moves Cities pod choreograficzną opieką Philippe’a Blancharda, byłego tancerza Nederlands Dans Theater, Batsheva Dance Company i Cullberg Ballet, współtwórcy grupy ADEKWHAT. Dance Moves Cities to międzynarodowy projekt edukacyjny skierowany do młodych artystów tańca ztrzech miast: Krakowa, Rygi (Łotwa) i Terni (Włochy). Laboratoryjne spotkania zakończone pokazami mają pozwolić początkującym twórcom rozwinąć własny język artystycznej wypowiedzi, a przez to wzbogacić lokalne życie taneczne. W ramach tego samego wieczoru odbędzie się również projekcja filmu dokumentalnego o Annie Halprin, Breath Made Visible w reżyserii Ruediego Gerbera. Obraz ten jest pierwszym filmem długometrażowym o życiu i karierze zawodowej amerykańskiej pionierki tańca współczesnego, inspirującego pedagoga i eksperymentalnej artystki związanej z improwizacją. 19 października unikalne spotkanie nauki, tańca i muzyki zatytułowane UMYSŁ–CIAŁO, w którym udział wezmą prof. Jerzy Vetulani, Mikołaj Trzaska i Leszek Bzdyl.

Ostatniego dnia festiwalu wieczór w ramach którego zostanie pokazany spektakl DZOE Harakiri Farmers – solo Dominiki Knapik zainspirowane koncepcją nagiego życia Giorgia Agambena – i przewrotny duet Alexandry Bachzetsis A Piece Danced Alone. Dwie tancerki są tu tak samo ubrane, dzielą się zwidzami bliźniaczymi życiorysami, z podobną pasją tańczą do popularnych piosenek kopiując nawzajem swoje ruchy. Mamy do czynienia z misterną grą powtórzeń, która zaciera różnice tożsamości.

Szczegółowe informacje o poszczególnych wydarzeniach:

An Kaler INSIGNIFICANT OTHERS (learning to look sideways)

Pokaz projektu Dance Moves Cities

Ruedi Gerber Breath Made Visible – film o Annie Halprin

prof. Jerzy Vetulani/ Mikołaj Trzaska/ Leszek Bzdyl UMYSŁ–CIAŁO

Alexandra Bachzetsis A Piece Danced Alone

Harakiri Farmers DZOE

Więcej na stronie festiwalu: http://krt-festival.pl/

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close