Wersja do druku

Udostępnij

Za tydzień, 23 listopada, podczas Audio Art Festival, odbędzie się premiera spektaklu Dzoe Harakiri Farmers, realizowana w ramach programu „Agon. Program zamówień kompozytorsko-choreograficznych” Instytutu Muzyki i Tańca.

Greckie słowo dzoē oznacza prostą rzecz – życie wspólne dla wszystkich

żywych stworzeń, życie nagie.

Ale co „nagie życie” oznacza w dzisiejszych czasach?

Zainspirowana rozważaniami Giorgia Agambena na temat statusu nagiego życia we współczesnym świecie wspólna praca Harakiri Farmers (Wojciech Klimczyk i Dominika Knapik) i kompozytorki Aleksandry Gryki będzie solem tańczonym przez Knapik do muzyki Gryki. Knapik i Gryka współpracowały już przy spektaklu Nie-ja (główna nagroda Nurtu Off 32. Przeglądu Piosenki Aktorskiej). Ważną częścią przestrzeni akustycznej będą dźwięki wytwarzane przez tańczące ciało Knapik, rejestrowane na żywo i miksowane z przygotowaną uprzednio kompozycją w celu stworzenia intymnego, akustyczno-kinetycznego portretu nagiego życia.

koncept/reżyseria : Wojciech Klimczyk

kompozycja i dźwięki na żywo: Aleksandra Gryka

choreografia i taniec: Dominika Knapik

premiera: 23.11.2012 Audio Art Festival

www.harakirifarmers.com

http://www.audio.art.pl

‪Premiera spektaklu „Dzoe“ została zrealizowana dzięki pomocy finansowej Instytutu Muzyki i Tańca w ramach programu „Agon. Program zamówień kompozytorsko-choreograficznych”

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close