Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 9-16 marca, w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Krakowie, odbędzie się Festiwal Tańca Współczesnego KRoki. Kuratorkami festiwalu są: Katarzyna Bester i Jadwiga Majewska. Celem organozatorów jest pokazanie różnorodności współczesnych form tańca teatralnego: od intymnych solowych wystąpień artystów, będących niejednokrotnie choreografami i wykonawcami swoich projektów, po zbiorowy wysiłek zespołów, tworzących bogate spektakle. Festiwalowa publiczność będzie miała okazję spotkać indywidualności, dojrzałych i młodych artystów, ale będzie też mogła zapoznać się z dorobkiem instytucjonalnych Teatrów Tańca: Polskiego (z Poznania) i Bałtyckiego (z Gdańska).

Twórcy festiwalu pragną przypomnieć choreografie i zespoły artystów będących już klasyką tańca współczesnego w Polsce, jak: Witold Jurewicz, Iwona Olszowska, czy Polski Teatr Tańca pod dyrekcją Ewy Wycichowskiej; postarają się przedstawić tych, którzy zajmują już mocną na niej pozycję: Tomasz Bazan, Mikołaj Mikołajczyk, Jacek Owczarek, Anita Wach, Basia Bujakowska i Marcin Janus, Małgorzata Haduch, Irena Lipińska; zapowiedzieć obecność artystów stawiających na tej scenie pierwsze samodzielne kroki jak Natalia Wilk. Na krakowskiej nowej scenie wystąpią artyści ze wszystkich najważniejszych ośrodków tańca w kraju: Trójmiasto – reprezentuje BTT oraz duży przegląd rejestracji spektakli innych trójmiejskich artystów; pojawią się twórcy z Wrocławia, Lublina, Warszawy, Śląska; i Krakowa.

Kuratorkom przeglądu, Katarzynie Bester i Jadwidze Majewskiej, udało się zgromadzić 14 polskich spektakli, warsztaty, filmy i fotografie, dyskusje i publikacje, tworząc w sumie pierwszy tak bogaty, tak poważny i tak potrzebny przegląd tańca współczesnego w Krakowie.


Harmonogram

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close