Wersja do druku

Udostępnij

Projekt Planetary Dance to coroczne zapoczątkowane przez Annę Halprin wydarzenie noszące znamiona prawdziwego tanecznego rytuału, do którego dołączyć mogą wszyscy chętni w takt bębnów muzyków z Filadelfii podczas tegorocznych XL Reminiscencji Teatralnych – na otwarcie festiwalu 12 października 2015, o godz. 15.00.

http://krt-festival.pl/blog/portfolio/planetary-dance/?lang=pl

https://www.facebook.com/events/168445223493201/

 

W tym roku uczestnicy zatańczą w imię pokoju na krakowskich Błoniach, by wspólnie kontemplować pokojowe intencje, harmonię z naturą i wzmocnić więzi lokalnej społeczności w Krakowie. Dołączą do globalnej sieci Planetary Dance, która jednoczy ludzi już w ponad 40 krajach na całym świecie.

Wydarzenie na krakowskich Błoniach poprzedzą specjalnie przygotowane z tej okazji warsztaty ruchowe otwarte dla wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w Planetary Dance.  Warsztaty będą prowadzone przez krakowskie choreografki i pedagożki tańca: Iwona Olszowska, Marta Pietruszka, Katarzyna Skawińska, Paulina Wysocka oraz Natalia Iwaniec.

Podczas bezpłatnych warsztatów przedstawiona zostanie idea Planetary Dance. Rozgrzewka ruchowa ze świadomości ciała pozwoli nauczyć się formy tanecznej Planetary Dance wg. Anny Halprin, którą zatańczymy wspólnie na Krakowskich Błoniach 12 października o godz. 15.00.

Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych bez względu na wcześniejsze doświadczenie taneczne. Pytania dotyczące warsztatu należy kierować na email: planetarydance.krk@gmail.com

Organizatorzy zapraszają wszystkich pasjonatów tańca, dla których pokój na świecie i troska o budowę lepszego świata jest nie bez znaczenia!

Zatańczmy na Błoniach. Zmieńmy Bieg Ziemi.

Harmonogram warsztatów Planetary Dance w Krakowie:

29.09 – Marta Pietruszka- 17.45 – 19.15 (SCKM, ul. Wietora 15)
30.09 – Paulina Wysocka – 17:00-18:30 (Gimnazjum nr 44, Os. Na Stoku 34)
01.10 – Katarzyna Skawińska – 19.00-20.30 (Rotunda, ul. Oleandry 1)
02.10 – Iwona Olszowska 19.00-20.30 (Rotunda,ul.Oleandry 1)
04.10 – Katarzyna Skawińska 18.00-19.30 (Hurtownia Ruchu, ul. Kącik 9)
05.10 – Iwona Olszowska 19.00-20.30 (Rotunda, ul. Oleandry 1)
06.10 – Marta Pietruszka 17.45 – 19.15 (SCKM, ul. Wietora 15)
07.10 – Paulina Wysocka 17:00-18:30 (Gimnazjum nr 44, Os. Na Stoku 34)
07.10 – Natalia Iwaniec 19.00- 20.30 (JCC, ul. Miodowa 24)
08.10 – Natalia Iwaniec 19.00-20.30 (Rotunda, ul. Oleandry 1)
09.10 – Próba Globalna 19.00 – 20.30 – wszystkie grupy

Wydarzenie poprowadzą: Iwona Olszowska, Marta Pietruszka, Katarzyna Skawińska, Natalia Iwaniec, Paulina Wysocka muzyka / music: Poet AF Black & Ankh Orchestra w składzie: Ankh Nans i Bryan Green

Iwona Olszowska – tancerka, choreograf, nauczyciel tańca współczesnego (specjalizacja: świadomość ciała, improwizacja kontaktowa oraz improwizacja jako performance); Somatic Movement Educator wg metody Body Mind Centering®. Doświadczenia taneczne zdobywała w centrach tańca w Nowym Jorku oraz jako wolny słuchacz na Uniwersytetach George Mason w Waszyngtonie w Alabamie i w Calgary, warsztatach organizowanych przez Śląski Teatr Tańca, Centrum Animacji Kultury oraz na festiwalach tańca w Polsce i za granicą.

Marta Pietruszka – tancerka, choreografka, pedagog związana z Krakowem. Przygodę z tańcem rozpoczęła w latach 80., w Studenckim Teatrze Tańca „Kontrast” działającym w Krakowie. Obok niej działały tam wówczas między innymi Iwona Olszowska czy Katarzyna Skawińska. Pietruszka została wówczas także członkinią eksperymentalnego zespołu teatralnego Teatr 38, działającego przy Klubie pod Jaszczurami. Była współzałożycielką (wespół z Iwoną Olszowską) Eksperymentalnego Studia Tańca EST. W 1998 roku razem z Olgą A. Marcinkiewicz założyła Teatr Gestu i Ruchu. Współpracowała także stale z Gdańskim Teatrem Tańca Mellissy Monteros i Wojciecha Mochnieja, była także współpracowniczką Śląskiego Teatru Tańca.

Katarzyna Skawińska – choreograf (teatr, film) i nauczyciel tańca współczesnego, założycielka Teatru Tańca DF, prezes Stowarzyszenia Teatr Tańca DF. Ukończyła pedagogikę kulturalno-oświatową na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz studia podyplomowe na kierunku Zarządzanie w Kulturze na UJ w Krakowie Pierwsze doświadczenia tanecz­ne zdobywała w Krakowie w Teatrze Tańca KONTRAST Jacka Tomasika, w zespole Profesor Janiny Strzembosz – uczennicy Isadory Duncan oraz w szkole Ruth Page w Chicago.

Natalia Iwaniec – certyfikowana nauczycielka GaGa. Absolwentka wiedzy o teatrze na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie i Studium Animatorów Kultury we Wrocławiu (specjalność: taniec). Uczestniczyła w warsztacie dla tancerzy u Yasmeen Goddder, w Tel Avivie, gdzie uczyła się techniki release i repertuaru choreografki. Do Izraela przyciągnęła ją GaGa, innowacyjna metoda pracy Ohada Naharina. Uczyła się jej pod okiem pedagogów, tancerzy i byłych tancerzy Batsheva Dance Company, jak również samego Ohada Naharina. Obecnie mieszka w Londynie, gdzie uczy GaGa, jednak lekcje tej metody prowadzi także w Polsce, regularnie przyjeżdżając do kraju.

Paulina Wysocka – Fularz – naukę tańca rozpoczęła w wieku 6 lat w zespole tańca współczesnego w Słupsku. Od 2003 do 2009 roku uczęszczała na zajęcia taneczne do Studia Tańca EST w SCKM w Krakowie gdzie w Grupie Młodych Choreografów realizowała własne choreografie solowe oraz brała udział w spektaklach grup repertuarowych Marty Pietruszki i Iwony Olszowskiej. W 2009 roku otrzymała Stypendium Twórcze Miasta Krakowa w dziedzinie tańca na realizację dwóch projektów autorskich. Na co dzień pracuje jako instruktor tańca z dziećmi i młodzieżą w krakowskich instytucjach kulturalnych.

 

Ankh Nans – Poet AF Black – urodził się i wychował w Filadelfii (USA). Jako niezależny twórca muzyczny eksperymentuje w obrębie Funk-u, Jazz-u, Hip-hop-u, R&B, a także performansu i poezji mówionej/śpiewanej. Jest autorem wielu międzynarodowych projektów muzycznych (USA, Holandia, Polska). Ponadto wydał kilka albumów: TRANSPARENCY(EP), FIRST BORN(EP), AQUARIUS (The Voodoo Child) and PANOPTICONIA. Obecnie mieszka i pracuje w Krakowie – wydał tutaj album “dl-U-lb” we współpracy z polskim gitarzystą Nakon-em oraz perkusjonistą Filipem Mozulem. Jego życie to artystyczna podróż i eksploracja tematów takich jak: duchowość, wolność, tożsamość, płeć, kultura niezależna. Jego twórczość możnaby podsumować pod hasłem: New Age Contemporary Indie HipHop Electromic Funky Soul Folk.

 

Bryan Green – pochodzi z Waszyngtonu (USA). Jest niezależnym muzykiem, pisarzem i reżyserem filmowym. Jest autorem 30 filmów krótkometrażowych, dokumentalnych, opowiadań, spotów muzycznych (min. “Helter Skelter”, “The Philadelphia Bicycle Vignette Story”). Często sam komponuje muzykę do swoich produkcji filmowych. Obecnie mieszka w Krakowie i jest członkiem zespołu Ankh Orchestra – fuzji psychodelicznego Soul-u, Jazzu i Funk-u.

http://www.planetarydance.org/
http://www.dancesforanna.org/
http://www.annahalprin.org/
http://lacontemporary.org/annahalprin/

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close