Wersja do druku

Udostępnij

Dobiegają końca warsztaty Krakowskich Reminiscencji Teatralnych oraz Instytutu Muzyki i Tańca z Verą Mantero dla tancerzy i choreografów, realizowane w ramach drugiej odsłony organizowanego w partnerstwie z New Theatre Institute of Latvia (Ryga, Łotwa) oraz Indisciplinarte (Terni, Włochy) międzynarodowego projektu Dance Moves Cities. Warsztaty trwały od 30 czerwca do 12 lipca. Uczestnicy warsztatów zaprezentują wspólnie opracowany pokaz podczas XXXIX edycji Krakowskich Reminiscencji Teatralnych (4–12 października 2014).

 

Uczestnicy warsztatów pełnią rolę kreatywnych artystów-partnerów, którzy staną się dla zagranicznych choreografów lokalnymi przewodnikami w eksplorowaniu miasta, a następnie – współtwórcami akcji pokazywanych publiczności na zakończenie każdej rezydencji. Krakowskie laboratorium ma formę trzech kilkutygodniowych sesji, odbywających się na przestrzeni dwóch lat. Każda sesja warsztatowa zakończona będzie publicznym pokazem pracy. Kulminacja projektu Dance Moves Cities będzie miała miejsce w Rydze we wrześniu 2014 roku jako jedno z wydarzeń w programie Europejskiej Stolicy Kultury. Uczestnicy projektu z trzech miast spotkają się w Ry dze, by wspólnie stworzyć finałowe działania dla publiczności. Na zakończenie projektu uczestnicy stworzą własną pracę w Polsce.

 

Vera Mantero (Portugalia): Studiowała taniec klasyczny z Anną Mascolo i pracowała w Ballet Gulbenkian w Lizbonie. Rozpoczęła tworzenie własnej choreografii w 1987 roku i od 1991 roku prezentowała występy solowe i zespołowe w całej Europie, Argentynie, Brazilii, Kanadzie, Singapurze, Korei Południowej i USA. Uczy kompozycji i kreacji w Portugalii i poza jej granicami.

 

 

Dance Moves Cities to dwuletni (2013-2014) projekt edukacyjno-artystyczny, realizowany przez Krakowskie Reminiscencje Teatralne, New Theatre Institute of Latvia (Ryga, Łotwa) oraz Indisciplinarte (Terni, Włochy). Jego ideą jest rozwijanie potencjału lokalnych artystów, zbudowanie kontaktów między środowiskami tanecznymi miast, biorącymi udział w projekcie, a także odkrywanie miejsc, które w przyszłości mogłyby stać się miejscami dla tańca, oraz zwiększenia obecności tańca współczesnego w świadomości mieszkańców. Dance Moves Cities ma charakter cyklicznego laboratorium choreograficznego prowadzonego przez zaproszonych “choreografów-rezydentów”.

 

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej.

EU Kultura 2- międzynarodowe (miniaturka)

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)

 

 

Więcej informacji: www.rmnsc.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close