Wersja do druku

Udostępnij

Teatr CHOREA zaprasza na premierę on-line spektaklu Księżniczki w reżyserii Julii Jakubowskiej, na scenie Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi. Przedstawienie jest bajkową podróż przez kobiece archetypy, widzianą z perspektywy Syrenki, Kopciuszka i Królewny Śnieżki. Wspólne snucie opowieści, bajanie, opowiadanie, jako lekarstwo na choroby współczesnej kobiety i poszukiwanie bezpiecznej przestrzeni na spotkanie z pierwotną narracją.

Transmisja on-line rozpocznie się 6 stycznia o godzinie 19.00 na platformie VOD ewejściówki.pl. Link do transmisji widzowie otrzymają drogą mailową po zakupie dostępu na portalu ewejściowki.pl: https://ewejsciowki.pl/lodz/teatry/teatr-chorea,553

Link będzie aktywny przez 48 godzin od momentu publikacji spektaklu (od 6 stycznia 2021 godz. 19.00 do 8 stycznia 2021 godz. 19.00).

Dawno, dawno temu, była sobie, a może i nie…

***

Z a c z n i j. Tak się czyści zatrutą rzekę. Jeśli się boisz niepowodzenia, zacznij mimo to, a jeśli nie można inaczej, to ponieś klęskę, pozbieraj się i zacznij od nowa. Jeśli znów się nie uda, to co z tego? Zacznij jeszcze raz. To nie porażka powstrzymuje – to niechęć do zaczynania od początku powoduje stagnację.


Clarissa Pinkola Estés, Biegnąca z wilkami. Archetyp Dzikiej Kobiety w mitach i legendach

Reżyseria i scenariusz: Julia Jakubowska

Księżniczki: Katarzyna Gorczyca, Małgorzata Lipczyńska, Anna Maszewska
Scenografia i kostiumy: Anna Adamiak
Muzyka: Piotr Matula
Światło: Tomasz Krukowski
Dźwięk: Marcin Dobijański
Wideo: Norbert Serafin, Jakub Urbański
Zdjęcia: Agnieszka Cytacka Fotografia
Plakat/baner: Katarzyna Jasińska / Gra-Fika
Produkcja: Teatr CHOREA
Partnerzy: UMŁ, Fabryka Sztuki, Harnam, Ośrodek Kultury Górna
Premiera: 30, 31 października 2020, scena Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi, w ramach Stypendium Artystycznego Wydziału Kultury Urzędu Miasta Łodzi.

Realizacja filmu: HOLLYBABA
Operatorzy kamer: Rami Shaya, Marcin Korbus
Montaż dźwięku: Paweł Odorowicz

Wiek widzów: 14 +
Czas trwania: 60 minut

***

Dofinansowano w ramach wsparcia ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close