Czas Przestrzeń Energia & Flamenco to pierwszy z cykli „Kwadrans Flamenco” – krótkich autorskich filmów poświęconych sztuce flamenco. Premiery nagrań można oglądać co niedzielę od 26 września na kanale YouTube Małgorzaty Matuszewskiej. Seria skierowana jest zarówno do tancerzy praktykujących flamenco, jak i do osób nie związanych z tańcem, nie mających wiedzy ani przygotowania.

Wersja do druku

Udostępnij

Czas Przestrzeń Energia & Flamenco – trzy podstawowe elementy, które odpowiadają ze specyfikę tańca flamenco – stanowią ramy dla tańca, jednocześnie są bazą dla indywidualnej interpretacji. W odcinkach cyklu zostaną przedstawione ogólne zasady rządzące Czasem Przestrzenią i Energią w sztuce tańca flamenco oraz sposoby jakimi operuje tancerka i tancerz flamenco wykorzystując czas, przestrzeń, energię dla uzyskania indywidualnej interpretacji tanecznej.

Małgorzata Matuszewska to dyplomowana tancerka (dyplom zawodowego tancerza Związku Artystów Scen Polskich ZASP), stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (stypendium twórcze), certyfikowana instruktorka tańca (certyfikat Mazowieckiej Akademii Tańca), założycielka autorskiego NTF Teatr Tańca Małgorzaty Matuszewskiej oraz Fundacji Tradycji i Transformacji Sztuki.

Od 1990 roku zajmuje się tańcem hiszpańskim – przez pierwsze lata wyłącznie flamenco, następnie poszerzając wiedzę o inne techniki, w szczególności hiszpański taniec z kastanietami ( także o teorię i historię tańca) u wielu znakomitych tancerek i tancerzy hiszpańskich, spośród których największe znaczenie miały dla niej: Matilde i Rocío Coral, Eva La Yerbabuena, Gala Vivancos, Natalia Ferrandiz oraz cykl lekcji indywidualnych w Museo del baile Cristiny Hoyos.

Daty premier kolejnych odcinków cyklu:

3 października – Czas – Rytm – Emocje
10 października – Czas – Rytm – Taniec
17 października – Przestrzeń
24 października – Energia
31 października – odcinek specjalny, który będzie promowany oddzielnym wydarzeniem.

Wszystkie odcinki będą pojawiać się na kanale YouTube: https://www.youtube.com/user/ttntf.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.online.danza.pl.

Współorganizator: Fundacja INNA PRZESTRZEŃ

Cykl powiązany jest z „Polskim Przewodnikiem po Sztuce Tańca Hiszpańskiego”– książką autorstwa Małgorzaty Matuszewskiej przygotowywanej do wydania w 2022 roku.

Cykl pierwszy realizowany dzięki finansowaniu m.st Warszawy Program Mobilni w Kulturze 2021.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close